“Ашан” внесли в список спонсорів російської агресії

Головна Сторінка » “Ашан” внесли в список спонсорів російської агресії

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло французьку корпорацію “Ашан” у перелік міжнародних спонсорів війни.

Компанія не закрила бізнес у країні-агресорці Російській Федерації. Про це НАЗК повідомило у четвер.

“Ашан” напряму причетний і до підтримки мобілізації в Росії. Компанія збирала і передавала до військкоматів усю необхідну інформацію про своїх співробітників, після чого їх вже могли мобілізувати прямо з робочого місця. Тобто “Ашан” в особі “Ашан Росія” є прямим спонсором війни проти України”, повідомляють.

“Для “Ашану” Росія є другим за значенням ринком збуту після Франції. Лише у 2020 році російський “Ашан” сплатив 167 мільйонів доларів до російського бюджету”, сказав голова НАЗК Олександр Новіков.

За підрахунками журналістів, це дорівнює вартості 15 літаків СУ-25, 42 танків, 222 ракет “Калібр”, або 477 тис. автоматів АК-74, повідомив.

“Ми не можемо дозволити, щоби Росія продовжила отримувати ці кошти, за які потім вбиває українців”, сказав Новіков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На 50 років: Рада ухвалила рішення про санкції щодо Росії

Раніше НАЗК вже внесло до переліку міжнародних спонсорів війни компанії:

ProcterGamble

OpenWay Group

Danieli

TMS Tankers Ltd.

Minerva Marine Inc.

Thenamaris Ships Management

Delta Tankers Ltd.

Dynacom Tankers Management Ltd.

Leroy Merlin

ComNav Technology

Mondi Group/Mondi PLC

eKassir,

Liberian International Ship Corporate Registry

Bonduelle.

“Усі включені до цього переліку компанії вносяться до бази даних World-Check від міжнародної компанії London Stock Exchange Group з метою захисту фінансового сектора від спонсорів російської війни”, повідомляють.

Цього місяця The Insider, Le Monde і Bellingcat повідомили, що гіпермаркети французької мережі “Ашан” у Росії безкоштовно постачали російській армії товари у вигляді “гуманітарної допомоги”.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що обговорить з французькою колегою Катрін Колонною цю інформацію.