fbpx

Associated Press, CNN і The Guardian привідкрили завісу візиту Байдена

Головна Сторінка » Associated Press, CNN і The Guardian привідкрили завісу візиту Байдена

Американські і британські ЗМІ розповіли про підготовку візиту президента Сполучених Штатів Америки Джозефа Байдена в Україну.

Байден прийняв рішення щодо візиту 17 лютого, після обговорень з членами президентської команди з національної безпеки. Про підготовку візиту розповіли американські видання Associated Press, CNN і британське The Guardian.

Американські посадовці перед візитом сконтактували з росіянами. Щоб гарантувати відсутність будь-яких моментів, які могли б призвести до прямого конфлікту між двома ядерними державами.

Поки Байден перебував в Україні, американські літаки спостереження, включаючи повітряний радар E-3 Sentry та електронний літак RC-135W Rivet Joint, вели спостереження за Києвом із повітряного простору Польщі.

Радник з національної безпеки Джейк Салліван розповів, що США повідомили РФ про візит Байдена до Києва за декілька годин до його від’їзду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський прокоментував другий день Мюнхенської конференції

Заступник радника з національної безпеки Джон Фінер повідомив, що до планування поїздки залучили начальників штабу, Раду нацбезпеки і військовий офіс Білого дому, чиновників Секретної служби США, Пентагону і розвідувальної спільноти.

Байден регулярно ознайомлювався з планами поїздки, включаючи оцінки загрози. Розмови між Білим домом та українським урядом допомогли вивезти поїздку на фінішну лінію.

“Це був ризик, на який Джо Байден був готовий. Для нього важливо з’явитися, навіть коли це важко. І він наказав своїй команді, щоб це сталося, незалежно від того, наскільки складна логістика”, сказала директор з комунікацій Кейт Бедінгфілд.

Джозеф Байден приїхав в Україну 20 лютого. Разом із президентом України Володимиром Зеленським вшанував пам’ять загиблих захисників біля стіни пам’яті Михайлівського собору.

Зеленський назвав візит надзвичайно важливим проявом підтримки для всіх українців.

Країни-союзники передали Україні понад 700 танків, сказав Байден і оголосив додаткову допомогу.

Generated by Feedzy