Авто на користь ЗСУ: у Раді пояснили, як відбуватиметься вилучення

Головна Сторінка » Авто на користь ЗСУ: у Раді пояснили, як відбуватиметься вилучення

З 18 травня в українців можуть почати вилучати авто для ЗСУ.

Законом про мобілізацію, який набирає чинності вже у суботу, передбачено, що у громадян, які мають у власності більше за одне авто, можуть вилучати транспорт на користь військових ЗСУ. Член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони та розвідки Олександр Федієнко розповів, як це відбуватиметься, передає “Телеграф”.

“Не може бути такого, що ТЦК зупиняє і каже: о, у тебе два джипи, давайте ми один забираємо. Такого, в принципі, зараз не може бути. І з прийняттям закону цього також не відбуватиметься. Тобто не треба переоформлювати другу автівку. Ми говоримо саме про автівки. Якщо ж питання про екскаватори чи трактори – якась спецтехніка може бути мобілізованою. Але навіть зараз це регулюється. Є постанова Кабінету міністрів щодо мобілізації транспортних засобів. Це чіткий механізм”, – пояснив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Литва відреагувала на зняття Шойгу з посади

За його словами, буде підзаконний документ Міністерства оборони, тобто постанова Кабінету міністрів, яка визначатиме, що це робитиме суд і лише на добровільній основі.

“Заступниця міністра оборони Наталія Калмикова пообіцяла, що документ буде ухвалено найближчим часом” – додав Федієнко.

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо продовження терміну дії воєнного стану.

Також продовжено строк проведення загальної мобілізації. Дії воєнного стану і загальної мобілізації продовжено до 11 серпня.

Це вже 11-е продовження воєнного стану та мобілізації з початку повномасштабного російського вторгнення.