Байден і Сі обговорили вплив на Росію та Іран – ЗМІ

Головна Сторінка » Байден і Сі обговорили вплив на Росію та Іран – ЗМІ

Президент США Джо Байден обговорив із лідером Китаю Сі Цзіньпінем можливість впливу на Росію та Іран.

Вони уперше поговорили телефоном після особистої зустрічі у Каліфорнії у листопаді минулого року. Американський високопосадовець повідомив про це на брифінгу для журналістів, передає Bloomberg.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сі Цзіньпін написав Байдену листа із пропозицією

Лідери держав обговорили важелі впливу на Іран та РФ у контексті воєн в Україні та на Близькому Сході.

Байден висловив занепокоєння з приводу поведінки КНР у Південно-Китайському морі. Китайці нещодавно обстріляли з водометів філіппінський суховантаж.

Урядовець каже, що Байден підштовхував Сі до зусиль у боротьбі з наркотиками. Вони обговорили прогрес, досягнутий з листопада щодо заходів з обмеження і перекриття потоку хімічних речовин для виготовлення синтетичних наркотиків.

Раніше Сі Цзіньпін заявив, що США втручаються в справи Тайваню. І застеріг президента країни Джо Байдена від “гри з вогнем”. Якщо Тайвань проголосить незалежність, КНР без вагань почне війну, заявляв міністр оборони Китаю.

У березні лідер Китаю офіційно оголосив про підготовку до війни. На щорічному засіданні парламенту КНР та його вищого політичного дорадчого органу в березні Сі розкрив тему готовності до війни у чотирьох окремих промовах, писало американське видання.

Китай вважає Тайвань провінцією, що відкололася, й прагне неодмінно її повернути. Проте багато тайванців хочуть мати окрему державу. Суперечка робить ситуацію в регіоні напруженою. Існує загроза конфлікту, у якому можуть взяти участь і Сполучені Штати Америки.