fbpx

Байден сказав, чи ударить Путін ядерною зброєю

Головна Сторінка » Байден сказав, чи ударить Путін ядерною зброєю

Російський диктатор Володимир Путін не завдаватиме ядерного удару, попри вихід Росії з договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь.

Водночас рішення Путіна про тимчасове призупинення участі РФ в останньому договорі про ядерні озброєння є великою помилкою, заявив президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден у коментарі каналу ABC News. Він наголосив, що це дуже безвідповідальний крок.

“Я не знаю, що ще він міг сказати у своїй промові, але гадаю, що це помилка. Я впевнений, що ми зможемо її виправити”, ‒ наголосив американський лідер.

Водночас Байден не думає, що Путін вирішив застосовувати ядерну зброю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін звертається до росіян: чим лякає диктатор

Договір СНО-3, також відомий як New START, було підписано терміном на 10 років у Празі навесні 2010 року. Він набув чинності 5 лютого 2011 року. Термін його дії закінчився у 2021 році. 3 лютого 2021 року США та РФ продовжили дію договору до 2026 року. Це останній із чинних договорів про контроль ядерних озброєнь між Москвою та Вашингтоном.

СНО-3 передбачає, що кожна зі сторін скорочує свої запаси ядерних боєзарядів до 1550 одиниць та до 700 одиниць для розгорнутих носіїв міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів та важких бомбардувальників.

2 лютого 2019 року стало відомо, що Росія припиняє участь у договорі про ліквідацію ракет середнього та меншого радіусу дії. Про це заявив президент Росії Володимир Путін під час зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим та міністром оборони Сергієм Шойгу.

Generated by Feedzy