Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден на сесії Генасамблеї ООН цього тижня спробує втілити у життя свій план із розширення, запропонований ним кілька місяців тому.
Він попросить 193 країни-члени ООН розширити Раду безпеки організації, заявив координатор Білого дому зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі, передає The Telegraph. Зокрема Байден хоче додати такі країни, як Німеччина і Японія, щоб послабити вплив Китаю і Росії.
“Гадаю, президент США докладніше розповість про це під час зустрічі світових лідерів у Нью-Йорку. Ми ясно дали зрозуміти і вважаємо, що настав час порушити питання про структуру Ради безпеки. Її архітектура має бути більш інклюзивною і всеосяжною”, сказав Кірбі.
Байден наполягає на включення п’яти або шести нових постійних членів у Раду безпеки ООН, зокрема Індії, Бразилії, Німеччини та Японії. У якості можливого члена США розглядають також ПАР.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський зустрінеться з Байденом: у Білому домі назвали дату
Представниця США в ООН Лінда Томас-Грінфілд з червня веде переговори з іншими дипломатами щодо розширення Радбезу.
Шляхом цієї реформи Байден хоче збільшити вплив країн, що розвиваються в ООН. Президент США наполягає на реформах, незважаючи на небажання авторитетних держав поступитися своїм традиційним впливом.
Реформа Ради безпеки вимагатиме внесення змін до Статуту ООН. На це можуть накласти вето Китай і Росія, чиї повноваження щодо блокування резолюцій і санкцій можуть бути зменшені в результаті реформи.
Радник із національної безпеки Сполучених Штатів Джейк Салліван та голова Міністерства закордонних справ Китаю Ван І обговорили питання російської агресії проти України та ситуацію навколо Тайваню.