fbpx

Байден заявив про новий етап у відносинах між США та Китаєм

Головна Сторінка » Байден заявив про новий етап у відносинах між США та Китаєм

Президент США Джо Байден після онлайн-зустрічі з головою КНР Сі Цзіньпіном заявив про новий етап взаємодії між країнами у низці сфер.

Байден також підкреслив підтримку Вашингтоном закону про відносини з Тайванем, про це він заявив у вівторок журналістам у штаті Нью-Гемпшир, передає “УНН”.

“Це була хороша зустріч, ми маємо багато зробити. Ми сформували чотири групи та зберемо людей для спільної роботи з цілої низки питань. Я розповім більше у найближчі два тижні”, – сказав він..

На питання про те, чи було досягнуто будь-якого прогресу по Тайваню, Байден відповів ствердно.

“Ми ясно дали зрозуміти, що підтримуємо закон про відносини з Тайванем. Він незалежний і приймає власні рішення”, – додав лідер США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Байден і лідер Китаю домовилися про віртуальну зустріч

Китай формально вважає Тайвань своєю територію. У Пекіні непокояться, що демократична влада на острові все ближче підходить до проголошення формальної незалежності. США допомагають Тайваню зброєю.

Зазначений закон ухвалили в США в 1979 році. Ним на Білий дім покладається обов’язок не лише постачати Тайваню оборонні озброєння, а й стати на його захист, якщо Китай спробує використати військову силу, щоб узяти острів під свій контроль.