Припинення вогню в Україні може суттєво підвищити загрозу безпеці для Балтійських країн, оскільки Росія не зупинить переозброєння та перекидання військ на північно-східний фланг НАТО.
Такі побоювання висловили міністри оборони Естонії, Латвії та Литви, повідомляє Financial Times.
За словами міністра оборони Естонії Ханно Певкура, після завершення бойових дій в Україні Росія швидко перерозподілить свої сили, що значно збільшить рівень загрози. Подібну думку висловила міністр оборони Литви Довіле Шакалієне, наголосивши на тому, що РФ використає перемир’я для зміцнення свого військового потенціалу.
Плани Росії та нові виклики для НАТО
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти готують наступ на кінець літа, створюючи резерви – розвідка
Як зазначають журналісти FT, припинення бойових дій дасть Росії змогу реалізувати плани зі створення армії чисельністю 1,5 млн осіб та подвоїти військовий контингент поблизу Фінляндії та Балтії. За оцінками, близько 300 тис. військових з тих, що нині перебувають в Україні, можуть бути передислоковані до кордонів НАТО.
Балтійські країни також занепокоєні масштабними військовими навчаннями “Захід”, що заплановані на осінь у Росії та Білорусі. Вони передбачають імітацію конфлікту з НАТО та залучення десятків тисяч військових, танків, літаків і артилерії.
Загроза східному флангу НАТО
Міністри оборони Естонії та Литви закликали не послаблювати східний фланг НАТО, перекидаючи війська Альянсу в Україну. За їх словами, це створить серйозний ризик для безпеки Балтійських держав. Наприклад, Велика Британія розглядає можливість передислокації своїх військ з Естонії до України, проти чого активно виступає естонська влада.
Наразі оборону Литви забезпечує німецька бригада, Латвію захищають багатонаціональні сили під керівництвом Канади, а в Естонії готова до швидкого реагування британська бригада. Балтійські країни наголошують на важливості збереження цих сил на місцях для підтримання стабільності регіону.
Президент України Володимир Зеленський 27 березня заявив, що розвідка зафіксувала підготовку Росії до нових наступів. Загроза спрямована на Сумську, Харківську та Запорізьку області.