Служба безпеки спільно з Національною поліцією нейтралізувала у Києві злочинну організацію, яка тероризувала мешканців Києва та захоплювала їхній бізнес.
До складу угруповання входило 15 осіб, серед яких представники криміналітету з пострадянських країн. Зловмисники намагалися “підім’яти” під себе легальний паркувальний бізнес у Києві, повідомила пресслужба СБУ 29 листопада.
“Фігуранти підшукували “привабливі” автостоянки в столиці та змушували їхніх власників відмовитися від управління цими об’єктами. Фактично бандити “заводили” на стоянки своїх менеджерів, які привласнювали весь прибуток, а реальних власників – залишали без нічого. У разі відмови зловмисники здійснювали збройні напади на підприємців. Їм погрожували насильством та фізичною розправою”, – сказано в повідомленні.
Щомісяця фігуранти одержували мільйонні “прибутки”, частину з яких направляли на поповнення так званої “злодійської каси”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одеська підприємиця навела на місто десятки дронів
У результаті оперативних дій із залученням бійців спецпідрозділу ЦСО “А” СБУ в столиці затримано шістьох учасників угруповання під час передачі їм грошей від потерпілого.
При обшуках за адресами проживання фігурантів вилучено:
▪️ вогнепальну зброю та боєприпаси;
▪️ мобільні телефони, комп’ютери та чорнові записи із доказами незаконної діяльності;
▪️ печатки фіктивних фірм;
▪️ понад пів мільйона готівки у гривневому еквіваленті, ймовірно одержаної злочинним шляхом.
Наразі затриманим повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України.
Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.
На Одещині затримано організатора та 15 учасників шахрайського кол-центру, які виманювали у людей до $200 тис. на місяць. Організатором виявився уродженець Грузії, повідомила 24 листопада Національна поліція України. Він неодноразово судимий і має стійкі зв’язки з одним зі “злодіїв в законі”.
Учасники шахрайського ОЗГ заволодівали грошима громадян України, Молдови, Польщі, Іспанії, Чехії, Італії, США, ОАЕ, які зберігалися на банківських рахунках потерпілих. Якщо люди не надавали свої дані, аферисти вмовляли їх убезпечити телефон або комп’ютер і встановити “захист”. Фактично це була програма, яка давала можливість працівникам кол-центру у реальному часі бачити всі маніпуляції, які здійснювали потерпілі.