Великі російські виробники харчових продуктів зіткнулися з катастрофічною нестачею картону для харчової упаковки.
Санкції ЄС призвели до нестабільності у постачаннях, повідомляє російське видання “Комерсант” із посиланням на джерела російського ринку.
“Щоб якось розв’язати питання, представники “Союзмолоко” (об’єднує Danone, PepsiCo, “Молвест” та ін.) на засіданні комітету Держдуми з аграрних питань 9 червня запропонували розподіляти картон для харчового пакування, який випускається у Росії, між її виробниками. Зокрема Tetra Pak, “Ламбуміз”, “Стерекс Пак”, “Молопак” і “Промпак”. Галузева асоціація попросила російських депутатів запросити у Мінпромторгу РФ інформацію про місячне виробництво картону до кінця року”, – ідеться у повідомленні.
Проблеми виникли після ухвалення Євросоюзом п’ятого пакета санкцій, який набув чинності 9 квітня. Обмеження зазнала продукція шведського виробника упаковки Tetra Pak. У компанії є локалізоване виробництво у Росії, але для нормального функціонування необхідно постачати імпортні пакувальні матеріали та компоненти. Tetra Pak на початку червня просила Національну раду з торгівлі Швеції зробити виняток через соціальну значущість продукції компанії та дозволити постачання, але отримала відмову.
“Маючи інформацію про прогнозовані обсяги випуску картону, виробникам упаковки було б легше планувати свою діяльність та домовлятися з покупцями. Уже були випадки, коли виробникам упаковки не підтверджувалися постачання обумовлених обсягів картону”, – заявив гендиректор “Союзмолоко” Артем Бєлов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна в Україні спричинила черговий дефіцит у РФ
До запровадження санкцій 50% ламінованого картону, який використовується для харчової промисловості, імпортувалося. За даними джерел газети, наразі зберігається брак близько 30% картону. Російський картон не завжди високої якості та не витримує вимог щодо термінів зберігання продукції. Перевести деякі продукти, наприклад, ультрапастеризоване молоко, на інші види упаковки пластик чи скло неможливо через технологію виробництва.
Російські виробники молочної продукції змушені шукати альтернативних постачальників упаковки, зокрема у країнах Південно-Східної Азії.
Водночас у російських чайних фабрик виникли проблеми з чайними пакетиками. Папір для них теж потрапив під санкції.
Фільтр-папір для чайних пакетиків потрапив до списку продукції, забороненої ЄС для ввезення в Росію згідно з п’ятим пакетом санкцій разом із крафт-папером, крафт-картоном та іншим пакувальним папером. Заборона почне діяти 10 серпня.
65% чаю, який продають у РФ, – це чай в пакетиках разової заварки. Фільтр-папір для чайних пакетиків в Росії не виробляє жодна компанія. Росіяни щорічно споживають близько 140 тис. т чаю.
М’ясопереробники в Росії попереджають про можливий дефіцит ковбас і сосисок уже через два місяці.
Швейцарська компанія з виробництва товарів особистої гігієни та здоров’я Essity, що володіє торговими марками Zewa, Libresse і Libero, йде з російського ринку. Компанія закриває в Росії три фабрики, де виготовляла продукцію.