fbpx

Безкоштовний обмін старих ламп на нові LED: як працює програма

Головна Сторінка » Безкоштовний обмін старих ламп на нові LED: як працює програма

За ініціативи Кабміну та Євросоюзу в Україні стартувала масштабна програма, в планах замінити 50 млн лампочок.

На фоні агресивної війни Росії українська енергетика стала ще одним фронтом. Як і на інших фронтах військовому, економічному, гуманітарному, Євросоюз непохитно підтримує Україну. Про це на пресконференції у Києві 30 січня заявив голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас, презентуючи з представниками уряду та “Укрпошти” програму енергозаощадження для українців.

Мова йде про заміну ламп розжарювання старого зразка на нові сучасні LED-освітлювачі. Дипломат зазначив, що РФ вдається до воєнних злочинів, одним з яких є цілеспрямовані обстріли української критичної інфраструктури, від чого страждає цивільне населення.

“Атакуючи українську енергетичну систему, свідомо завдаючи ударів по цивільній інфраструктурі, РФ прагне перетворити зиму на зброю у війні проти українського народу, ще більше ускладнити життя українців; позбавити лікарні, служби екстреної допомоги та домівки електроенергії, опалення та води. Це воєнні злочини, вони не можуть залишитися безкарними. Також наше завдання мінімізувати й подолати їхні наслідки. Я переконаний, що в цій роботі немає дрібниць, і кожна з лампочок, яку замінять українці, також працюватиме на перемогу”, заявив посол ЄС в Україні.

Він також уточнив, що сучасні світлодіодні лампи допомагають заощаджувати близько 80% електроенергії порівняно зі лампами старого зразка. Таким чином, якщо замінити 50 млн ламп в Україні (як передбачено урядовими планами), то заощадження електроенергії до 1 гігавата суттєво допоможе українському енергосектору. Це річний обсяг виробництва електроенергії, який генерується на одній атомній станції.

Як повідомила перший віцепрем’єр міністр економіки України Юлія Свириденко, спільна ініціатива уряду і ЄС триватиме не один місяць, а у сільську місцевість LED-лампи планують доставити до кінця цього місяця чи початку наступного. Все буде залежати від логістики, організації та ситуації в країні.

“Загалом ми плануємо, що на кінець лютого повнолітні українці зможуть обміняти у відділеннях “Укрпошти” до 20 млн ламп. Це дозволить нашим енергетикам балансувати систему та зменшити відключення світла, а для українців це можливість економити на рахунках, а також сформувати нові побутові звички, зокрема, свідомо і ощадливо споживати електроенергію”, сказала вона.

За її словами, починаючи з 30 січня в рамках цієї програми кожен повнолітній може безкоштовно обміняти 5 ламп розжарювання на світлодіодні. Зробити це можна на пошті двома способами: або прийти у відділення з паспортом і кодом та за наявності лампочок у порядку живої черги зробити заміну; або скористатися застосунком “Дія” та зробити заявку на заміну, а вже потім забрати LED-лампи у найближчому поштовому відділенні, не стоячи у черзі.

Віцепрем’єр голова Мінцифри Михайло Федоров у свою чергу закликав робити заявки на нові лампи саме через додаток “Дія” це заощадить людям час. “Відтепер у застосунку “Дія” українці зможуть подати заяву про безоплатний обмін п’ятьох старих ламп розжарювання на 5 енергоощадних LED-ламп. А потім отримати їх у відділенні “Укрпошти”, сказав урядовиць.

Генеральний директор “Укрпошти” Ігор Смілянський зазначив, що “мета цієї масштабної програми зробити так, щоб в Україні, як у Європі, були енергоефективні лампи”. “Почали з людей, тому ще це 40% споживання… Будемо працювати сегментно, потім перейдемо до держустанов. Якщо задоволимо попит серед людей, коли всі замінять, далі перейдемо до держустанов, шкіл, садочків тощо”, сказав він.

За його словами, зменшення дефіциту електроенергії це дійсно ще один важливий фронт, “який ми маємо захистити спільними зусиллями уряду, ЄС і всіх українців”.

Generated by Feedzy