fbpx

Бідним даватимуть гроші на харчі

Головна Сторінка » Бідним даватимуть гроші на харчі

В Україні через інфляцію планують допомогу для незабезпечених верств населення. Зокрема, розглядають запровадження продуктових чеків у системі “Дія”.

 Цьогоріч на 1020 відсотків можуть зрости ціни на сировинну продовольчу групу. Ідеться про зерно, цукор, какао. Це призведе до інфляції від 8 до 10 процентів, каже радник президента, економіст 52-річний Олег Устенко. В Офісі президента розглядають різні доплати для незахищених верств населення. Наприклад, як за програмою “єПідтримка”, коли вакциновані отримують тисячу гривень для витрат на конкретні цілі. Обговорюють запровадження так званих продуктових чеків у системі “Дія”. Таке практикують у Сполучених Штатах Америки. Антикризові заходи можуть бути в разі необхідності. Максимально допустимий рівень інфляції 7 відсотків. Але ситуація залежить не лише від України, а й від зовнішніх чинників.

 У США давно відмовилися від продуктових чеків. Там є адресна допомога. В Штатах цим займаються місцеві бюджети. Якщо в нас роздати на картку кожному пенсіонеру по тисячі гривень буде 11 мільярдів на місяць і 120 на рік. Бюджет не витягне грошей немає, говорить економіст Олександр Охріменко, 56 років. Варто надавати адресну допомогу, як у Євросоюзі. Щоб незахищені верстви населення купували продукти зі знижкою, яку компенсують за рахунок державного бюджету. Це необтяжливо для країни. А от усіх забезпечити дешевими продуктами нереально.

Адресну допомогу треба було запровадити давно. Завжди є люди, які мають малі достатки. Та й інфляція триває постійно.