fbpx

Білоруські військові почали укріплювати кордон. Бояться “провокацій України та НАТО”

Головна Сторінка » Білоруські військові почали укріплювати кордон. Бояться “провокацій України та НАТО”

Білоруські військові почали проявляти активність на кордоні з Україною. Їхнє керівництво каже, що йдеться про “захист від українців та військ НАТО”.

Жителі Гомельської області помітили біля кордону фортифікації та блокпости, передає “Радіо свобода”.

На трасі Гомель-Чернігів за 2 км від кордону з Україною встановили бруствери та поставили бронетранспортери. Там же поставили блокпости й бетонні блоки. ДАІ перевіряє документи тих, хто їде до білоруських прикордонних сіл. Один чоловік їхав у бік Гомеля. Військові перевірили його документи й багажник.

Мешканець Лоєвського району розповів, що в кількох місцях закопали танки. Потім їх прибрали.

Мати військового, який служить у Слонімській механізованій бригаді і понад місяць провів на кордоні з Україною, каже, що військовослужбовці повернулися до Слоніма. На їхнє місце тепер прийшли Сили спеціальних операцій.

Перший заступник начальника Генштабу Збройних сил Білорусі Ігор Король заявив про можливі загрози з боку України та країн НАТО. Він не виключає “провокації на кордоні”.

“У Середземному морі та Балтиці створено ударну групу крилатих ракет. На жаль, крилаті ракети не є зброєю для оборони, це зброя в першу чергу для нападу. Дальність дії цих ракет дозволяє їм вести вогонь по території нашої країни”, сказав Король.

Каже, що на кордоні зібрали батальйонні тактичні групи. Додав, що “такого ще ніколи не було”.

“Вони знаходяться на полігонах поблизу наших кордонів, вони повністю підготовлені, укомплектовані, мають запаси та готові діяти за призначенням”, сказав заступник.

Заявив, що поблизу кордону в напрямку Овруча розгорнули “американські контрбатарейні станції”. За його словами, “Україна зосередила близько 10 тис. військових проти Республіки Білорусь” у напрямку Рівного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білорусь почала другий етап підготування військ і радіомоніторинг на кордоні з Україною

“Всі озброєні, всі з бойовою зброєю, тож можуть бути якісь провокації”, сказав заступник начальника Генштабу РБ.

Раніше міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, про раптове “перевіряння” військ. Він заявив про “адекватну реакцію на навчання, які з 1 травня відбуваються на території країн НАТО під назвою “Захисник Європи”.