Білий дім оголосить про новий пакет озброєння для України: що увійде

Головна Сторінка » Білий дім оголосить про новий пакет озброєння для України: що увійде

Адміністрація президента США Джо Байдена у вівторок, 8 серпня, оголосить про надання Україні нових додаткових озброєнь на загальну суму 200 мільйонів доларів.

Ці гроші стануть першим траншем з 6,2 мільярдів доларів, які раніше були виділені в рамках повноважень Президента США щодо скорочення військового потенціалу (PDA). Про це повідомляє Reuters.

До пакета увійдуть, зокрема, обладнання для розмінування, протитанкова зброя TOW і AT4, боєприпаси для зенітних ракетних комплексів Patriot, ракети керованої системи залпового вогню (GMLRS) і протитанкові ракети Javelin, інше обладнання.

Адміністрація Байдена починає розподіляти $6,2 млрд коштів, виявлених після того, як через бухгалтерську помилку Пентагону було завищено вартість мільярдної допомоги Україні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США вже допомогли Україні на $66,2 млрд WP

У травні Пентагон оголосив, що помилково визначив вищу, ніж гарантована, вартість американської військової допомоги, коли співробітники використовували “відновлювальну вартість” замість “амортизаційної вартості” для підрахунку боєприпасів, ракет та іншого обладнання на мільярди доларів, відправлених до України.

“Україна потребує зброї, яку можна відправити зі складів США за лічені дні або тижні, щоб продовжувати боротьбу з російським вторгненням бухгалтерська помилка зіграла на користь Києву, оскільки дозволила відправити більше обладнання”, пише Reuters.

Початок використання цих виявлених коштів є важливим, оскільки вони є останніми з раніше затверджених Конгресом 25,5 мільярдів доларів США, які адміністрація може використати для відправки військової допомоги з американських запасів у разі надзвичайної ситуації, заявили американські офіційні особи.

Раніше США оголосили 44-ий пакет військової допомоги. До нього увійшли боєприпаси для систем Patriot, NASAMS і HIMARS і бронетранспортери Stryker. Перед цим оголошували про допомогу на $1,3 млрд.

7 липня США повідомили про передачу Україні касетних боєприпасів. З початку повномасштабної російської агресії США надали Україні військової допомоги на понад $41,3 млрд.