Білий дім відреагував на заклик супроводжувати судна з українським зерном

Головна Сторінка » Білий дім відреагував на заклик супроводжувати судна з українським зерном

США не розглядають супровід суден з українським зерном.

Тому військових кораблів у Чорному морі не буде, сказав координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі в інтерв’ю “Голосу Америки”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія заявила, що не виконуватиме зернову угоду

“Я думаю, ми всі розуміємо, що це лише посилить напругу і збільшить можливості для потенційного конфлікту між Заходом і Росією. А це не те, чого ми прагнемо. Ми хочемо, щоб зерно вийшло (з України на зовнішній ринок. Gazeta.ua)”, зауважив Кірбі.

Він додав, що США прагнуть продовження “зернової угоди”, а паралельно працюють із союзниками та партнерами, щоб “знайти інші наземні або, можливо, річкові маршрути, якщо якісь будуть доступні”.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс вважає, що країни Заходу мають організувати військовий супровід для суден з українським зерном. Оскільки Путін порушує угоди та шантажує всіх.

Країна-агресорка Російська Федерація заявила, що “призупиняє участь у реалізації зернової угоди”. Причиною Москва назвала нібито “напад на кораблі Чорноморського флоту”.

Україна підписала договір з Туреччиною та ООН щодо безпечного функціонування експортних маршрутів у Чорному морі. Другий договір Туреччина й ООН підписали з Росією.