Білий дім звинуватив Конгрес США у втраті Україною Авдіївки

Головна Сторінка » Білий дім звинуватив Конгрес США у втраті Україною Авдіївки

Однією з причин, чому Збройні сили України залишили Авдіївку є бездіяльність Палати представників Конгресу США.

Вони надто довго затягують з ухваленням допомоги Україні, заявив координатор Ради нацбезпеки США Джон Кірбі, повідомляє Укрінформ.

“Протягом кількох місяців Україна могла стримувати російські атаки, поки в неї не почали закінчуватися боєприпаси, особливо артилерійські види боєприпасів, необхідні для того, щоб завадити російським силам досягти українських оборонних ліній і захопити ці позиції”, – зазначив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куди наступатимуть після Авдіївки: експерт розповів про наступні цілі росіян

Рішення України вийти з Авдіївки не пов’язане з тим, що ЗСУ є недостатньо мужніми у своїй боротьбі, або мають брак військового управління, тактичної сміливості чи бойових навичок, підкреслив Кірбі.

Росіяни намагалися захопити Авдіївку здебільшого через те, щоб отримати логістичний та оперативно-маневрений “хаб” на Донбасі, зокрема в Донецькій області. Окупанти вважають, що це дасть їм поштовх для проведення подальших операцій у Донецькій і Луганській областях України, зазначив він.

Кірбі назвав “мудрим” рішення українського командування відвести війська з Авдіївки, аби передусім зберегти людські ресурси, які є найціннішими у війні з РФ.

17 лютого головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський прийняв рішення про виведення підрозділів з Авдіївки й переходу до оборони на більш вигідних рубежах.

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” бригадний генерал Олександр Тарнавський повідомив, що відповідно до отриманого розпорядження, військові ЗСУ вийшли з Авдіївки на заздалегідь підготовлені позиції.