fbpx

“Близька до нестабільної” – в ОБСЄ оцінили ситуацію на сході України

Головна Сторінка » “Близька до нестабільної” – в ОБСЄ оцінили ситуацію на сході України

Ситуація в сфері безпеки уздовж лінії зіткнення на сході України вважається “близькою до нестабільної”.

За останні два тижні спостерігалося незначне зниження кількості порушень режиму припинення вогню, йдеться в повідомленні для друку Спеціального представника Діючого голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронньої контактній групі (ТКГ) Мікко Кіннунена після чергової зустрічі Тристоронньої контактної групи.

Учасники зустрічі “були проінформовані про інцидент, що стався на ділянці розведення Золоте – Первомайськ. “На даному етапі важливо уникати ескалації, а також вживати всіх можливих зусиль, щоб подібні інциденти не повторювалися в майбутньому”, – зазначив спецпредставник ОБСЄ.

Учасники робочої групи з безпеки ТКГ “обговорили шляхи скорочення силових дій уздовж лінії зіткнення з метою уникнути жертв серед цивільного населення і військовослужбовців, а також запобігти пошкодженню цивільної інфраструктури”. “На жаль, учасники не прийшли до єдиної позиції”, – йдеться в повідомленні.

Політична робоча група продовжила обговорення проекту плану дій в повній відповідності з Мінськими угодами.

Економічна робоча група “зосередилася на питаннях, пов’язаних з водопостачанням окремих районів Донецької та Луганської областей України (ОРДЛО)”. У цьому контексті особлива увага була приділена підприємству “КП Вода Донбасу” і його діяльності в ОРДО. Крім того, учасники обговорили пенсійні виплати, а також екологічні питання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія має визнати свою відповідальність за збитий Boeing – спільна заява України і ЄС

Окупанти продовжують стягувати танки та іншу військову техніку на Донбас всупереч домовленостям про відведення. Зафіксували три танки невстановленого типу в порушенні ліній відведення.