Бойовими операціями на півдні командуватиме генерал, який навчався у США

Головна Сторінка » Бойовими операціями на півдні командуватиме генерал, який навчався у США

Бригадний генерал Геннадій Шаповалов став новим командувачем Оперативного командування “Південь” Збройних сил України.

Про призначення ОК “Південь” повідомило у вівторок.

Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-лейтенант Олександр Павлюк представив особовому складу оперативного командування новопризначеного командира.

За плечима бойового офіцера Геннадія Шаповалова – Національний університет “Острозька академія” за спеціальністю “Міжнародні відносини, громадські комунікації та регіональні студії”.

Також він закінчив Військовий коледж Армії Сполучених Штатів Америки, де готують старший офіцерський склад американських Сухопутних військ.

“Такий рівень освіти і широта поглядів характеризують сучасних командирів Збройних сил України, як потужний інтелектуальний потенціал армії, з опорою на міжнародний досвід”, – сказали в ОК “Південь”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський підписав закон про мобілізацію

Геннадій Шаповалов з відзнакою закінчив Інститут танкових військ при Харківському державному політехнічному університеті, а в 2012, так само – з відзнакою – Командно-штабний інститут застосування військ (сил) Національного університету оборони України.

Пройшов усі сходинки військової кар’єри від командира танкового взводу до командира окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, у березні 2022 року отримав звання бригадного генерала.

“Із великою вдячністю за потужну роботу Андрія Трохимовича (Андрій Ковальчук. – Gazeta.ua) я прийняв посаду командувача оперативного командування “Південь”. Завдання, що стоять перед нами, вимагають залучення сил, досвіду, креативу і наснаги. Але я впевнений у нашій здатності до плідної праці та у досягненні поставлених цілей. Спільною працею злагодженої команди ми зможемо досягти великих результатів”, – сказав Шаповалов.

Минулого тижня генерал-майор Андрій Ковальчук повідомив про перехід з посади командувача ОК “Південь” на новий напрямок роботи – навчання військовослужбовців.

Вчора генерала Володимира Шведюка призначили командувачем військ оперативного командування “Захід”.