Буде видно неозброєним оком: до землі летить яскрава комета

Головна Сторінка » Буде видно неозброєним оком: до землі летить яскрава комета

Комета C/2023 A3, яка мчить до Землі, невдовзі зникне. Очікувалося, що наприкінці літа та восени її буде видно неозброєним оком.

Яскрава комета розвалиться на частини ще до того, як опиниться поруч із Землею на найближчій відстані, пише IFLScience.

“Спочатку об’єкт прийняли за астероїд, але потім з’ясувалося, що за шість тижнів до цього його сфотографувала обсерваторія Пурпурної гори (Цучіньшань) на сході Нанкіна у Китаї. Коли комету вперше помітили, вона була далеко за орбітою Юпітера, на відстані близько 1,09 мільярда кілометрів від Сонця”, – сказано в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Hubble зазнімкував спіральну галактику – неймовірний кадр

Вчені очікували, що 27 вересня комета зблизиться із зіркою на відстань 58 млн км. А вже за два тижні, 12 жовтня, вона зблизиться із Землею на відстань 71 млн км.

Зазвичай зниження яскравості спостерігається, коли комети перетинають орбіту Марса. Tsuchinshan-ATLAS (C/2023 A3) досягне цієї точки в середині липня.

“Якщо після цього вона продовжить світити, існує ймовірність, що її можна буде побачити із Землі неозброєним оком восени”, – зазначають вчені.

Астрономи виявили джерело вуглецю на одному з супутників планети Юпітер. Це зробили за допомогою телескопа Джеймса Вебба.

Торік зонд NASA зробив унікальний знімок зеленого спалаху від удару блискавки всередині закрученого вихору поблизу північного полюса Юпітера.