Восени саме час запастись на зиму дровами. Їх потрібно не лише придбати та порубати, а й скласти таким чином, щоб якнайкраще підійшли для опалення.
За час зберігання дрова повинні втратити якнайбільше вологи, пише The Art of Manliness.
На складені дрова має потрапляти достатньо сонячного світла та повітря, яке циркулюватиме. Обидва ці елементи є важливими, але пріоритетніший – вплив сонця.
Дізнатися, чи готові дрова для печі або каміна можна за їхнім виглядом та звуком. Кінці дров потрібно перевірити на наявність волосяних тріщин, які павутиною пронизують волокна. Слід постукати ними одне об одне. Тихий глухий звук означатиме, що дрова готові, а різкий – що їм ще потрібен час.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як підготувати сад та город у жовтні до зими: зробіть це, щоб мати гарний врожай в наступному році
Щоб правильно скласти дрова, насамперед треба підібрати оптимальну ділянку із достатнім сонячним освітленням. Орієнтувати штабель слід так, щоб його довжина була перпендикулярна до напрямку переважного вітру. Якщо вітер у вашій місцевості переважно непостійний, орієнтувати штабель краще з півночі на південь, щоб впіймати західний та східний вітер.
Оброблені під тиском дошки слід покласти дві на чотири в основу для дров, щоб ґрунтова волога не просочувалася до деревини. Далі потрібно побудувати вежу на одному кінці штабеля, поклавши два – чотири шматки розколотої деревини паралельно одну до одної. А потім їх слід накрити ще двома – чотирма шматками, покладеними перпендикулярно. Таким чином складайте, доки вежа не досягне шести рівнів. Потім потрібно побудувати ще одну вежу на іншому кінці основи. Вони слугуватимуть опорами для дров, складених між ними.
Далі почніть складати дрова між баштами, максимізуючи рух повітря, щоб сприяти сушінню дров, а не щільному приляганню їх до штабеля.
Дрова слід складати до висоти кінцевих веж. Якщо необхідно, можна використати жердини або обрізані гілки, щоб утримати штабель від падіння. Його варто накрити брезентом.
Українцям, які використовують пічне опалення, проживають у зоні бойових дій і належать до категорії малозахищених, допоможуть придбати дрова на зиму. Максимальна субсидія на дрова для однієї сім’ї може становити 16 234 гривні.
На допомогу можуть розраховувати мешканці Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Сумської, Херсонської, Луганської, Запорізької, Чернігівської та Миколаївської областей.