Бійці Сил спеціальних операцій добровільно летіли захищати Азовсталь.
Відправляючи перші рейси, доводилось ухвалювати досить важкі рішення. Про це розповів командувач ССО Віктор Хоренко.
Він вперше прокоментував спецоперації на Азовсталі. За словами Хоренка, основним завданням було постачання гелікоптерами боєкомплекту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Аналогів немає у світі”: у ССО розповіли про унікальні українські безпілотники
“Але, коли приходять 10 добровольців, які кажуть: “Ми хочемо летіти захищати Азовсталь, то доводиться приймали важкі рішення. Що доставляти: БК, медикаменти, засоби зв’язку, чи людей, які будуть захищати. Або коли у тебе 15 тонн вантажу, а один гвинтокрил може взяти лише близько двох. Час на виконання операції тоді йшов на хвилини, вивантаження не мало перевищувати 10 хвилин”, – розповів Хоренко.
Загалом, за його словами, було сім успішних вильотів ССО. Зв’язок командир ССО тримав напряму з командиром бригади спецпризначення “Азов” Денисом Прокопенком, який на той час навіть не здогадувався, що спілкується з командувачем Сил спеціальних операцій.
Оборона Маріуполя тривала 86 днів. 20 травня 2022 року командир полку “Азов” підполковник Денис Прокопенко заявив, що найвище військове керівництво України віддало наказ про збереження життя і здоров’я військовослужбовців гарнізону й припинення оборони Маріуполя.
Операція виходу українських захисників з Азовсталі була погоджена з найвищим військовим керівництвом країни. Серед найважливіших причин такого рішення необхідність рятувати життя поранених бійців. Про це розповів керівник штабу полку “Азов” Богдан Кротевич.