fbpx

Бустерні дози не допоможуть, треба робити нові вакцини – ВООЗ

Головна Сторінка » Бустерні дози не допоможуть, треба робити нові вакцини – ВООЗ

Бустерні дози вакцин, які вже існують, не допоможуть захиститися від нових штамів та мутацій Covid-19.

Необхідно розробити нові вакцини від Covid-19, які мають високий вплив на профілактику інфекції та її передачі, на додаток до запобігання тяжким захворюванням та смерті, йдеться у заяві Технічної консультативної групи ВООЗ, опублікованій на сайті організації.

Коронавірус еволюціонує, тому ті вакцини, які нині використовують для введення бустерних доз, навряд чи будуть ефективними для боротьби з вірусом.

“Включаючи попит на вакцини та еволюцію вірусу, введення бустерних доз навряд чи буде ефективним захистом.Технічна консультативна група щодо складу вакцини вважає, що вакцини проти Covid-19, які мають значний вплив на запобігання інфекції та її передачі, мають бути розроблені нові”, йдеться в офіційній заяві організації.

В організації додають, що поки нові вакцини не винайдуть, то необхідно оновлювати склад тих, які вже існують у світі.

“Поки такі вакцини не будуть доступні, і в міру розвитку вірусу Sars-CoV-2 буде потрібно оновлення складу існуючих вакцин проти Covid-19, щоб вони продовжували забезпечувати рекомендовані ВООЗ рівні захисту від інфекції, включаючи Omicron та майбутні варіанти”, зазначають в організації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ВООЗ заявили, що не вважають Omicron легким штамом Covid-19

Зробити щеплення проти Covid-19 бустерною дозою можна лише через шість місяців після першого курсу вакцинації. Ефективність після трьох доз CoronaVac становить 88-90%. Після CoronaVac плюс бустер Pfizer – ефективність у середньому 92-95%.