Чехія допоможе Україні і Молдові інтегруватися до внутрішнього ринку ЄС

Головна Сторінка » Чехія допоможе Україні і Молдові інтегруватися до внутрішнього ринку ЄС

Чехія підготувала “неофіційний документ” про кроки, які потрібно зробити, щоб Україна та Молдова могли поступово інтегруватися у внутрішній європейський ринок.

Чеська дипломатія розробляє конкретні пропозиції щодо заходів в окремих секторах, зокрема, в енергетиці, сільському господарстві та телекомунікаціях, пише Euroactiv із посиланням на обізнані джерела, що надали виданню доступ до проєкту документу.

Обидві країни отримають відчутну винагороду та мотивацію продовжувати роботу над реформами. Крім того, це буде вигідно і самому ЄС, і його внутрішньому ринку, йдеться в документі.

В документі йдеться про те, що подальша економічна інтеграція України та Молдови завдяки розширеним угодам про вільну торгівлю суттєво підтримає ці країни у “протистоянні злісному впливу Росії”.

На думку авторів документу, було б бажано навчити місцеві інституції України та Молдови перевірці інвестицій.

Також у документі йдеться про включення України та Молдови в роумінг ЄС, посилення співпраці в галузі кібербезпеки та про поступову уніфікацію стандартів захисту даних.

“Україна та Молдова потребують більшої підтримки та допомоги у відповідності кліматичним та екологічним умовам, наприклад, в оновленні стратегій зниження рівня викидів. ЄС також може допомогти з картографуванням та усуненням екологічних наслідків російської агресії”, – пишуть автори документу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС в 2025 році виділить Україні 30 млрд підтримки

В аграрному секторі, серед іншого, йдеться про необхідність “продовжувати підтримувати лібералізацію двосторонньої торгівлі з Україною та Республікою Молдова після можливого закінчення терміну дії автономних торгових заходів у червні 2025 року”.

План уже знайшов підтримку з боку восьми країн (Естонії, Ірландії, Латвії, Німеччини, Румунії, Словенії, Фінляндії та Швеції), інші можуть приєднатися. Якщо Чеському головуванню вдасться залучити на свій бік достатню кількість держав, ідеї можуть стати конкретними законодавчими пропозиціями.

У грудні 2023 року рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою лідери ЄС ухвалили за відсутності угорського прем’єра Віктора Орбана.

Це дозволило уникнути вето. Орбан свідомо залишив зустріч на час голосування за рішення стосовно України. Таким чином, Євросоюз погодив рішення про початок переговорів з Україною і Молдовою та про надання Грузії статусу кандидата.