“Через карантин люди подуріли в хорошому сенсі. Книжки розкуповують”

Головна Сторінка » “Через карантин люди подуріли в хорошому сенсі. Книжки розкуповують”

Четвертий книжковий фестиваль “Можна все навпаки” відбувся в Черкасах 13 жовтня. Захід організували в обласній філармонії.

Перший і другий поверх щільно заставлені столами із книжками. Зала від відвідувачів гуде як вулик.

 Торік на книжки витратили майже 5 тисяч гривень. Цьогоріч як вийде, говорять дві пенсіонерки-подружки в окулярах і сірих куртках. Багато читаємо. Подобається українська сучасна література й деякі зарубіжні письменники.

32-річна Ольга прийшла на фестиваль за атмосферою.

 Хочу подивитися на Ореста Лютого. Книжки, правда, дорогуваті, тому багато не купую. А ще цікаву авторку знайшла, показує рукою. Ануфрієва з собачкою. Подругу дочекаюся і підемо, мабуть, придбаємо щось у неї.

Дитяча письменниця Валентина Ануфрієва приїхала з Києва з тер’єром Басі.

 Я представляю три нові книжки: “Петро і Дракон”, “Бук­воїди” і “Казки Зачарованого Лісу”. Останню написала на основі листування з племінниками з Донбасу.

41 книжку продає 50-річний Андрій Кокотюха.

 Взагалі написав 86. Доки ви читаєте, Кокотюха пише, каже письменник. Видно, що через карантин люди наче подуріли, але в хорошому сенсі. Книжки розкуповують. Крім Черкас, останній місяць я ще був на фестивалі в Києві, Львові, Дніпрі, Фастові. До Маріуполя не поїхав, бо туди 16 годин добиратися, я збожеволію.

Черкащанка Анна із сином 12-місячним Львом на руках прийшла погортати дитячу літературу.

 Ми не вперше на фестивалі, каже жінка. Чоловік з роботи ще приїде і все тримайте зарплату. Перед плануванням дитини купляли літературу про вагітність.

В одному із залів філармонії 20 людей прийшли на “Тревел-медитацію. Як об’їздити 35 країн і де знайти щастя?” письменниці й інструкторки з йоги Катерини Кулик.

 На вдиху уявляйте, що повітря блакитне, й воно заходить у центр тіла. А видихаєте рожеве, каже Кулик.

Відвідувачі медитують на втілення бажання. Далі активно ставлять запитання.

 Медитація підвищує чутливість, додає Катерина Кулик. Тіло нам часто говорить правду про те, куди нам непотрібно йти, чого нам не хочеться. Коли навчаємося слухати його, в житті починають відбуватися дива.

За 5 хв. розкуповують усі книжки, які вона привезла. Коштують по 120 грн. Одна про погляд француза на Україну, інша про враження європейців від Китаю.

 Приїхала на один день з Києва спеціально на книжковий фестиваль, розповідає 21-річна Валерія Колодежна, вчителька географії в християнській приватній школі. Каштанове кучеряве волосся обмотала бірюзово-рожевим шарфом. Перейнялася атмосферою та придбала книжку про медитацію для матері. Обрати було складно. Бо видавці й письменники орієнтуються на молодь. Людині за 50 важко сприймати сучасні тренди в подачі інформації.

Худорлявий хлопець на стенді з коміксами перегортає сторінки, наводить камеру ґаджета.

 Прийшов з батьком. Він десь ходить роздивляється, що взагалі таке, той фестиваль, каже 24-річний Микола Максьома. ­Нічого не придбав, бо в мене ще не прочитані книжки з інших заходів. Став перебірливим. Люблю фентезі, детективи та психологію. На фесті найбільше вразили комікси з доповненою реальністю “Нокс: шлях у невідоме”. Наводиш смартфон і бачиш кімнату. Можна повністю ввійти в атмосферу книжки.

Її вартість 200 і 300 грн залежно від якості поліграфії.

 Проілюструвала десь 15 книжок. Сучасні стають схожими на ті, на яких я росла. Це так приємно, говорить 30-річна Ольга Курська. Спочатку хотіла купити все. А потім зрозуміла, що в мене бюджет обмежений. Переважно беру дитячу літературу для натхнення. Людей цьогоріч менше. Але воно на краще, бо безпечніше для здоров’я. Крім того, спілкування видавців, авторів і відвідувачів виходить атмосфернішим і душевним. Мабуть, це фішка Черкаського фестивалю.

Вхід на захід був безкоштовний. Приїхали 105 письменників, журналістів, дизай­нерів, художників. За три дні фестивалю провели 100 презентацій і зустрічей.

На Хортиці розповідатимуть, чому Україна не Росія

За книжкою “Шлях до становлення української ідентичності” історика Ярослава Грицака й філософа Олександра Комарова 2 жовтня в Запоріжжі відбулася прем’єра аудіовистави.

 Задум з’явився на острові Хортиця, розповідає Комаров. Люди, приїжджаючи сюди, могли б гуляти, слухати та думати про велике. В нашій багатокультурній спільноті виникає чимало питань. Серед них а хто ми такі? Відправна точка в нашому трактаті козацька Україна. Бо саме на Хортиці почалося все. А завершенням є нове явище українська громадянська нація. Це всі жителі України, незалежно від конфесії, етнічного походження. Від Росії нас відрізняє не лише мова, релігія чи культура, а різні способи організації політичного способу життя. Така гостра потреба говорити про українську ідентичність з’явилася через російську агресію.

Анна-Лілія Кокора