Через російський обстріл Харкова знеструмилась ядерна установка “Джерело нейтронів”

Головна Сторінка » Через російський обстріл Харкова знеструмилась ядерна установка “Джерело нейтронів”

Через російський обстріл Харкова було знеструмлено ядерну установку “Джерело нейтронів”.

Про це повідомила Державна інспекція ядерного регулювання.

О 08:30 ранку 4 квітня через російський обстріл установка втратила зовнішнє електропостачання.

“Система аварійного енергозабезпечення спрацювала в штатному режимі, включені в роботу аварійні дизель-генератори. Радіаційна ситуація на майданчику в межах норми”, – повідомили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські терористи вдарили по Харкову шахедом із написом “За Крокус Сити Холл” – фото

“Джерело нейтронів” призначене для проведення наукових та прикладних досліджень у галузі ядерної фізики, радіаційного матеріалознавства, біології, хімії, а також для виробництва медичних радіоізотопів, повідомила інспекція.

4 квітня з 1:00 до 3:00 росіяни вдарили по Харкову та області безпілотниками. Начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що ворог атакував безпілотниками Shahed.

Росіяни завдали повторного удару, загинули троє рятувальників. Ворог завдав ще одного удару під час ліквідації наслідків, розповів Синєгубов.

У Новобаварському районі було чотири влучання ворожих БпЛА в обʼєкти цивільної інфраструктури. Пошкоджено житлові будинки, магазини, торгівельні павільйони, аптеки, автомобілі, медичну установу тощо.

Один з безпілотників влучив у 14-поверхівку, було пошкоджено з восьмого по 12-й поверх. Загинула 68-річна жінка.

Внаслідок російських ударів по району міста 12 людей отримали поранення – рятувальник, поліцейський, медична сестра і дев’ятеро мешканців Харкова.