Через слабкість української ППО загарбники швидко захоплюють нові території – ISW

Головна Сторінка » Через слабкість української ППО загарбники швидко захоплюють нові території – ISW

У прифронтових регіонах України протиповітряна оборона недостатньо міцна для блокування роботи російської авіації.

Це призводить до суттєвих втрат серед українських військових і дозволяє російським загарбникам швидко захоплювати нові території за підтримки з повітря. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики посилаються на відео російських військових блогерів, що демонструють, як літаки Су-25 і Су-34 агресора завдають ударів по позиціях Сил оборони України на малих висотах біля міста Часів Яр Донецької області. За словами блогерів, авіація РФ з кінця березня дозволила загарбникам відносно швидко просунутися у цьому районі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський звернувся до учасників термінового засідання Ради Україна – НАТО: п’ять ключових пунктів

Експерти наголошують, що здатність російських літаків діяти на відстані понад 100 кілометрів вглиб повітряного простору України біля лінії фронту без суттєвих втрат, свідчить про те, що українська протиповітряна оборона в цьому районі є недостатньо міцною для стримування або унеможливлення роботи російських літаків.

“Українська здатність наносити удари з великої відстані по російських стратегічних літаках, які ведуть бойові дії, може тимчасово обмежити операції російської авіації, як це було зроблено раніше по тактичних літаках. Однак ця українська ударна здатність не в змозі компенсувати критичну нестачу засобів протиповітряної оборони на всьому театрі бойових дій в Україні”, – йдеться у повідомленні.

Аналітики також зазначають, що українським силам все ще доводиться використовувати матеріальну частину і визначати пріоритети в розподілі своїх обмежених засобів ППО на одних ділянках театру бойових дій, а не на інших. Це призводить до суттєвих витрат, дозволяючи російській авіації підтримувати більш послідовні та швидкі успіхи на землі, зокрема в районі міста Часів Яр.

США готуються швидко затвердити новий пакет військової допомоги для України. Йдеться про артилерію і засоби протиповітряної оборони.

За даними західних ЗМІ, частина американського озброєння вже розміщена на складах по всій Європі і може бути негайно перевезена в Україну.