Голова фонду “Повернись живим” Тарас Чмут закликав до більш чесної розмови із суспільством про війну.
Сказав він про це на IX форумі “Диригенти змін”, передає “Інтерфакс-Україна”.
“Ще важливіше – бути чесним із суспільством про те, що відбувається. Тому що суспільство, яке перебуває в теплій ванні перемоги, дуже болісно – емоційні гойдалки вмикаються сильні – сприймає іншу реальність, яка так чи інакше настає, а інша реальність, негативна, її стає більше”, – наголосив Чмут.
Розрив між позитивною картинкою, яку підтримує влада, та реальністю з часом зростає.
“Це породжує розрив, який призводить до недовіри до держави, до сумнівів у державі, до сумнівів у лідерах і їхніх рішеннях і до такого песимізму певного”, – вказує він.
Є питання про чесність комунікації з боку держави й про готовність суспільства сприймати реальність.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якщо хочемо вижити, мобілізація має бути з 20 – Чмут
“Кажуть, що найтемніша ніч – перед світанком. У нас попереду найтемніша ніч. І це не лише тому, що попереду зима”, – сказав директор фонду.
Чмута спитали про визначення того, що є перемогою для України. Він відповів, що думка військових не буде визначальною, а відповідь шукатимуть “з погляду країни та її майбутнього”.
“На щастя, ми країна, в якій є інституції, і над військовими є свої інституції і свої запобіжники. І так сталося, що якоюсь мірою ми одна з найдемократичніших країн”, – підсумував Чмут.
Українці менше довіряють телемарафону “Єдині новини”.
Між травнем 2022 року і жовтнем 2023 року частка тих, хто довіряє, знизилася з 69% до 48%, свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології.
У грудні 2023 року довіра до телемарафону знизилася до 43%.