Чого уникати сьогодні, щоб не конфліктувати з рідними: заборони та прикмети у день Іоана Богослова

Головна Сторінка » Чого уникати сьогодні, щоб не конфліктувати з рідними: заборони та прикмети у день Іоана Богослова

8 травня віряни згадують преподобного Арсенія Великого.

Він був ранньо-християнським святим і отцем церкви. Його життя було віддане аскетичним подвигам, і він провів 55 років в чернечих затворах, заслуживши від сучасників прізвище “Великого”.

Основні відомості про святого містяться в Apophthegmata Patrum. Народився в 350354 роках в благочестивій християнській сім’ї в Римі. Отримав хорошу освіту, вивчив латинську та грецьку мови. Будучи юнаком, став дияконом однієї з римських церков. Пізніше він віддалився до Скитської пустелі, де покинув мирське життя і став чернецем. Святий Арсеній здобув популярність серед єгипетського чернецтва за своє добродійне життя та настанови про чернецтво, які були записані його учнями.

Також 8 травня церква вшановує день пам’яті Іоана Богослова.

Він був близьким учнем та свідком Ісуса Христа. Його життя було пронизане великою любов’ю до Христа і проповіддю Євангелія.

Іоан Богослов був одним із трьох апостолів, яких Ісус особливо приймав до Себе і наближав до Свого духовного життя. Він був присутній під час воскресіння дочки Яїра і Переображення Господа на горі Фавор. Також був поруч з Ісусом під час Тайної Вечері та в Гефсиманському саду під час Його арешту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День жінок-мироносиць: коли святкуємо і що воно означає

Після розп’яття Христа на Хресті Іоан став опікуном Матері Божої і служив Їй до Її Успіння. Пізніше, за жеребом, він вирушив до міста Ефесу, де проповідував Євангеліє разом зі своїм учнем Прохором. Під час своїх місійних подорожей вони пережили корабельну катастрофу, але Іоана Богослова Бог зберіг у морській безодні, показуючи його особливе призначення.

Апостол Іоан продовжував проповідувати Христа в Ефесі після свого звільнення з ув’язнення на острові Патмос. Він писав послання, в яких закликав християн до любові до Бога і ближнього. Іоан Богослов прожив тривале і довголітнє життя, ставши останнім живим свідком інкарнації Христа. Під час свого відходу він наказав своїм учням приготувати для нього могилу в формі хреста, у яку він ліг. Потім він наказав їм засипати могилу землею. Коли інші учні Іоана прийшли до місця його поховання, вони знайшли могилу порожньою.

Прикмети

Ввечері небо має червоний відтінок – наступного дня буде хороша погода.

Черемха зацвіла – можна сіяти пшеницю.

Дощить – до великого урожаю грибів.

Що не можна робити, а що треба

Цього дня намагалися не прати одяг, навіть, якщо він був дуже брудним. Вірили, що тоді всі речі швидко зіпсуються і їх доведеться викидати.

Також заборонялося сваритися з рідними – інакше увесь рік проведеш у сварці.

Селяни садили на Іоана Богослова огірки. Існувало повір’я, що вони тоді виростуть довгими і дуже смачними.

Господині пекли пироги, які потрібно було обов’язково з’їсти чи роздати біднякам до вечора.

Народжені в травні діти мають унікальні властивості і яскраво виражену індивідуальність, що відрізняє їх від інших. І важливо обрати малечі особливе ім’я.

Українці часто обирають для новонародженої дитини ім’я за православним церковним календарем та днем, коли малеча з’явилася на світ. Вірять, що малюк отримує захист і заступництво ангела-охоронця і він ніколи його не полишає.

Також є думка, що ім’я впливає на характер дитини і на її долю. Щоб визначитись з іменем, Gazeta.ua пропонує глянути на церковний календар ПЦУ іменин на травень.