fbpx

Чоловік 29 років переховувався після втечі з в’язниці

Головна Сторінка » Чоловік 29 років переховувався після втечі з в’язниці

В Австралії визнали винним у втечі з в’язниці 64-річного Дарко Десіча. 1990-го його засудили до трьох з половиною років позбавлення волі за вирощування і продаж марихуани. За 13 місяців у тюрмі Графтон Дарко поцупив у майстерні ніж і різак для металу. Зняв ґрати з вікна і втік.

29 років Десіч переховувався. Влаштовувався на важку роботу, щоб мати гроші на їжу й оренду квартири в передмісті Сіднея. Два тижні тому сам здався поліції. Пояснив, що з початку пандемії стало важко виживати. Грошей на житло більше не мав. Спробував жити на пляжі, але вирішив повернутися до тюрми.

 Мій клієнт боявся, що Югославія може вимагати його екстрадиції, каже адвокат Пол Макгірр. Там тривала війна. Тому вирішив утікати. Його вирок за коноплю давно можна вважати нечинним. Дарко не повторював злочину й не потрапляв у поле зору поліції. Орендував невелику квартиру, працював мулярем. Був акуратним і відповідальним майстром. Люди записувалися в чергу до пандемії. У 1990-х за втечу йому дали б додатково сім років, але того закону вже немає. Думаю, клієнт має право жити гідно.

В інтернеті розпочали збір коштів для Дарко. Австралійці пожертвували понад $30 тис. на оплату адвоката й подальшу оренду житла для Десіча. Чоловік має відбути решту в’язничного терміну. За те, що добровільно здався поліції, строк можуть зменшити. На волю зможе вийти в листопаді 2022-го.