Президент України Володимир Зеленський звертався до керівництва країн, куди втекли військовозобов’язані чоловіки, з проханням посприяти поверненню чоловіків призовного віку, але керівництво країн не погодилися.
Про це повідомило агентство Bloomberg.
Як повідомляється, Зеленський намагався переконати союзників допомогти повернути в Україну чоловіків призовного віку. Президент обговорював з ними це питання на двосторонніх зустрічах.
Але “політики від Польщі до Угорщини заявили, що не відправлятимуть біженців назад, доки триває війна”.
Bloomberg повідомляє, що для такої відмови існує також економічна причина: багатьом компаніям у цих країнах бракує працівників, наприклад, для новозбудованих автомобільних заводів чи заводів із виробництва акумуляторів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Литва скасовує безкоштовну вищу освіту для українських біженців
Українські біженці у Польщі здебільшого забезпечують себе самі: 80% їхніх доходів – це зарплати на місцевих роботах.
У Чехії українські біженці заплатили майже вдвічі більше податків у першому кварталі цього року, ніж отримали у вигляді соціальної допомоги. Країна також має найнижчий рівень безробіття в Європейському Союзі – 2,7%, що ускладнює пошук працівників, за інформацією Bloomberg.
“Багато чеських компаній залежать від навичок і працьовитості українських біженців. Будівельна галузь, наприклад, повністю б зупинилася без українських робітників”, – сказав очільник головної лобістської групи чеської роздрібної торгівлі та індустрії гостинності Томаш Проуза.
За повідомленням Bloomberg, Європа прийняла мільйони біженців з України після повномасштабного російського вторгнення у лютому 2022 року. Уряди європейських країн надали їм особливий статус і фінансову допомогу.
За даними Агентства ООН у справах біженців, у західних країнах – близько п’яти мільйонів українських біженців.
За кордоном чоловіки з України, які не виключені з військового обліку або ж не оновили свої військові дані, не зможуть оформлювати посвідчення водія, обмінювати його чи реєструвати авто.Також не пересилатимуть поштою водійські права, згідно постанови уряду.
У військовозобов’язаних громадян України, які проживають за кордоном, під час оформлення паспорта і закордонного паспорта перевірятимуть дійсність військово-облікових документів.