Чому цього дня важливо проявити щедрість: прикмети дня

Головна Сторінка » Чому цього дня важливо проявити щедрість: прикмети дня

5 серпня вшановують пам’ять мученика Євсигнія Антіохійського.

Євсигній жив у III столітті і був римським воїном. Сповідував християнство і за переказами, одного разу побачив на небі явлення Хреста у вигляді зірок. Відтоді перемагав у всіх битвах.

У старості Євсигній пішов зі служби й оселився в рідній Антіохії, де присвятив себе молитвам і посту. Але в той час на престол зійшов затятий язичник Юліан Відступник, якому тут же доповіли про Євсигнія. Коли 110-річного колишнього воїна привели на суд, то святий викрив Юліана в злочинах проти Христа. Імператор за це велів його стратити.

Народні прикмети

Вода в річці піниться – через день буде дощ;

жаби голосно квакають – скоро потеплішає

хмари висять низько над лісом – пора йти по гриби;

яка погода цього дня – таким буде грудень.

У народному календарі – свято Луків день, Євстигній Житник. До цього часу зазвичай закінчувався збір врожаю і в’язали зв’язки з цибулі на зиму.

Що сьогодні не можна робити

забороняється сваритися, лаятися, бажати зла – триває піст;

не можна відмовляти в допомозі – ні людям, ні тваринам;

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які важливі церковні свята відзначають у серпні

не слід розмовляти під час роботи в полі або на городі – до неприємностей.

Тим, хто притримується Успенського посту, не можна їсти гарячу їжу і олію.

Що можна робити

Цього дня можна влаштовувати прибирання, працювати на городі та в полі. За старовинним звичаєм заведено готувати страви з цибулею.

В будинку потрібно повісити в’язку цибулі – щоб здоров’я було міцнішим.

Щоб позбутися хвороб, а особливо проблем зі спиною, цього дня потрібно проявити щедрість – поділитися із сусідами частиною свого врожаю.

6 серпня за новим церковним календарем відзначають Яблучний Спас в день Преображення Господнього. Раніше святкували 19 серпня. Яблучний Спас припадає на період Успенського посту, а це означає, що у вівторок, на який випадає урочистий день, можна скуштувати трохи риби.

На другий Спас (Яблучний) здавна заведено ходити на богослужіння з яблуками та іншими фруктами й овочами, освячувати їх, а тільки потім їсти. Обов’язково такими ласощами потрібно пригостити родичів, сусідів і жебраків.