Чому цього тижня не проводять хрещення, весілля та дні народження: головні заборони перед Великоднем

Головна Сторінка » Чому цього тижня не проводять хрещення, весілля та дні народження: головні заборони перед Великоднем

29 квітня православні віряни згадують дев’ять мучеників у Кизиці.

Дев’ять святителів – Антіпатр, Артема, Магн, Руф, Фавмасій, Феогнід, Феодот, Феостих і Філімон – жили в III столітті в місті Кизик поблизу Дарданелльської протоки (зараз це територія Туреччини). Вони всі були різного віку і народилися в різних місцях. Об’єднала їх християнська віра – вони її проповідували. І через це потрапили під переслідування язичників. Усіх дев’ятьох схопили і кинули до в’язниці – усі мученики загинули.

Коли на престол зійшов імператор Костянтин I, то побудував храм на честь святителів – туди перенесли їхні мощі. Згодом виявилося, що мощі чудотворні – вони здатні зцілювати від епідемій і дуже багатьох хвороб, заліковувати душевні рани. Тому день пам’яті дев’яти проповідників також називають Днем дев’яти цілителів.

Прикмети

небосхил вдень ясний – літо буде теплим і врожайним;

мурахи шукають сухе місце – піде дощ;

чути грім – негода буде довгою;

спекотний день сьогодні – кінець травня буде холодним.

Сьогодні прийнято збирати лікарські трави – вважається, що в День цілителів вони мають надприродну силу.

Що можна робити

У цей день у дев’ятьох святих просять зцілення від будь-яких хвороб. Вважається, що цілителі допомагають людям, які страждають на психічні розлади та епілепсію, також просять святих позбавити від віспи та лихоманки.

29 квітня починається Страсний тиждень, або седмиця – найсуворіший напередодні світлого свята Великодня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна жінкам йти в штанах до церкви: священики розвінчали поширений міф

Кожен день седмиці має свій сенс і називається Великим. У Великий понеділок у храмах згадують старозавітного патріарха Йосипа, якого продали в рабство його ж брати. Йосип став прообразом страждаючого Спасителя. Також у понеділок у храмах розпочинають Чин мироваріння – виготовляють особливу освячену ароматичну олію (миро), її застосовують для помазання після хрещення.

Що не можна робити

Увесь Страсний тиждень має чимало заборон.

У Великий понеділок, як і решту днів до самого Великодня, не можна сваритися, злословити, скандалити, веселитися, святкувати весілля, дні народження. У церкві не проводять вінчання і таїнство хрещення – проходять тільки урочисті служби і підготовка до Великодня.

2024 року українці святкують Трійцю за новою датою. Його відзначення прив’язане до святкування Великодня, яке припадає на 5 травня. А тому Трійцю святкуємо 23 червня, на 50-й день після святкування Світлого Христового Воскресіння. У народі це одне з найголовніших свят називають П’ятидесятницею, Зеленою неділею, Зеленими святами.

Сватання цього дня – на вдалий шлюб: у родини будуть гарні діти, в оселі – гармонія, а в серцях – любов одне до одного. Натомість, на Трійцю забороняється грати весілля, адже нічого хорошого не вийде, сім’я швидко розпадеться і буде нещасливою.