Чому коти облизують волосся господаря: три причини

Головна Сторінка » Чому коти облизують волосся господаря: три причини

Іноді підйом вранці відбувається не по дзвінку будильника, а з-за того, що кішки лижуть волосся свого господаря з неймовірним захопленням.

Основна причина, чому вони це роблять це любов до господаря і тяга до чистоти. Таким нехитрим способом вихованець показує щиру прихильність і турботу. Для пухнастих це своєрідний ритуал, за допомогою якого демонструється ніжність, пише ukr.media.

Якщо у кота все добре зі здоров’ям, то ця поведінка – кращий варіант, як зрозуміти, що кішка вибрала вас господарем.

Чому кішка лиже волосся

Кішка копається у волоссі, проявляючи тим самим щодо вас свою любов і прихильність. У такому випадку ви асоціюєтеся у тварини з безпекою.

Ще котики таким чином можуть сигналізувати про брак уваги. Якщо щедре облизування перетворюється в звичку, то потрібно відвідати ветеринара, щоб виключити ймовірність інфекції, алергії і паразитів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: П’ять причин, чому не можна бити кішок

Але й не забувайте, що ваше волосся – це ще й джерело тепла. За запахом волосся кіт може ідентифікувати “свого” господаря. З цієї ж причини кішка лиже волосся на голові.

Науковці роками ламали голову над тим, як кішкам вдається видавати своє характерне тихе мурчання. Адже низькочастотні звуки зазвичай видають великі тварини з довшими голосовими зв’язками. І таки нарешті зʼясували, звідки береться фірмовий звук котів після проведеного дослідження.

Ці “муркотливі подушечки” сполучної тканини, вбудовані в голосові складки. Здається, збільшують щільність, змушуючи їх вібрувати повільніше, створюючи гул, який приносить радість господарям котів.