Вживання часнику може знижувати ризик появи раку, серцево-судинних захворювань і покращувати функції печінки.
Хтось не любить їсти свіжий часник і купує сушений.
Але є важливий момент: різні методи висушування часнику, які використовуються в промисловості, призводять до зниження рівня біоактивних компонентів, які є в часнику, йдеться у National Library of Medicine.
Чому свіжий часник корисніший
Зокрема, йдеться про сполуку аліцин, загальні феноли та піруват. Подібні сполуки можуть позитивно впливати на внормування рівня холестерину в крові.
Та, якщо порівнювати їх вміст у свіжозібраному часнику, спеції – програють.
Також сполуки сірки в свіжому часнику можуть бути майже в 1000 разів сильнішими антиоксидантами порівняно з тими, що містяться в старому коренеплоді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які продукти здатні покращити пам’ять і захистити мозок від старіння: чіткий перелік
Результати клінічних випробувань підтвердили різноманітний позитивний вплив споживання сирого часнику на здоров’я. Зокрема покращення ліпідного профілю для профілактики діабету. Крім того, це покращувало артеріальний тиску, прохідність кровоносних судин та метаболізм у глюкозі крові.
Учені наголошують, що потрібні нові дослідження, аби детальніше вивчити ці співвідношення, аби зрозуміти, наскільки часникові добавки програють користі сирому білому часнику.
А також продовження вивчення цього питання допоможе створити цілісне розуміння потенційних переваг, пов’язаних із споживанням часнику.
Часник – продукт, що має чимало корисних властивостей. Споживають його чи не щодня, часто додають як приправу. Але їсти часник потрібно правильно.
Його не бажано вживати людям з виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки, гастритом та іншими проблемами зі здоров’ям.
Оскільки в часнику міститься алліцин, що знищує патогенні організми, його вважають природним антибіотиком. Але часник може призвести до появи печії, газів, специфічного запаху.