Чому не можна тицяти пальцем: відповідь здивує своєю жостокістю

Головна Сторінка » Чому не можна тицяти пальцем: відповідь здивує своєю жостокістю

Ще з дитинства всі добре знають, що показувати пальцем – це не культурно.

Багато хто досі уникає подібного жесту неусвідомлено, намагаючись викорінити некультурну звичку.

Проте не всі знають, чому не можна показувати пальцем. Насправді, заборона сягає корінням в історію на цілі тисячоліття.

Чому не можна показувати пальцем

Здавна цей жест мав лише одне значення. Він не ображав нікого, але мав попереджувальне значення та сприймався як загроза. Тому в суспільстві було вирішено, що тикати пальцем – не можна. Зроблено це було понад 4 тисячі років тому в Стародавньому Вавилоні.

Вперше відповідальність за подібне “діяння” згадується у зведенні законів царя Хаммурапі. Тоді “вказівний перст” порівнювали із спрямованим списом чи стрілою на людину. Відповідно, якщо хтось на когось тицяв пальцем, значить, це була відкрита загроза.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яка поведінка за столом видає низький рівень інтелекту: зверніть увагу на три речі

Щонайменше за непослух могли оштрафувати. А якщо у особи, що провинилася, грошей не виявлялося, то її позбавляли знаряддя злочину – вказівного пальця.

З тих похмурих часів вказування пальцем зберегло про себе лише священний страх і трепет. Але користуватися вказівним пальцем все ж таки непристойно.

Відмовляти, як і приймати відмови складні завдання, що викликають неприємні емоції.

Щоб обидві сторони діалогу відчували себе комфортно після відмови, скористайтеся трьома способами сказати “Ні!”. Найпростіший спосіб відмовити – відкинути пропозицію, але запропонувати “втішний приз”.