Багатьом відома прикмета, що не можна сушити мокру парасольку в приміщенні будинку.
Але лише одиниці знають, чому цього робити не слід.
Здавна наші предки вірили – якщо відкрити парасольку в оселі, це принесе її власникові лише біди та проблеми.
Вірування має і практичне підґрунтя. Раніше парасольки виготовляли з доволі щільної матерії, яка могла з часом розтягуватися, втрачаючи свої водовідштовхувальні властивості. Тому після висихання в розкритому вигляді такою парасолькою вже не можна було користуватися за призначенням.
Люди вірять, що розкрита парасолька у приміщенні принесе невдачі, дрібні неприємності. Вважається також, що вона дратуватиме духів будинку, які можуть за це робити невеликі пакості: підгорілий пиріг, розсипана сіль, розбита ваза, тріснуте дзеркало.
Також вірили, що парасольку не можна класти на ліжко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чотири причини, чому вікна треба закривати шторами
З практичного боку, розкрита парасолька, яка сохне в кімнаті, стає перешкодою як для членів родини, так і для домашніх улюбленців. Останніх вона також може лякати.
Пов’язують люди деякі повір’я з кольором цього предмету. Існує вірування, що зелена парасолька приносить вдачу в особистому житті, тому її краще придбати дівчині, яка мріє вийти заміж. Веселкова парасолька, яка має багато кольорів, здатна принести чимало хороших моментів.
В українців під час поминальних обідів є традиція користуватися під час трапези лише ложками. Ножів та вилок бути не повинно.
Є повір’я, що ці гострі предмети відганяють душу померлого. Тому усі, хто прийшов на обід, їдять страви ложками і руками.
Цьому є пояснення, хоча церква безпосередньо не забороняє використовувати інші столові прилади.