Чому не слід використовувати оцет для чистки пральної машини: пояснюємо

Головна Сторінка » Чому не слід використовувати оцет для чистки пральної машини: пояснюємо

Проводити професійну чистку пральної машини потрібно раз на рік.

Зокрема, це допомагає позбутися накипу та іншого бруду, який накопичує пральна машина. Зазвичай техніку очищають майстри у спеціальних сервісних центрах.

Проте в суспільстві ходять дуже популярні домашні варіанти чищення, де використовується дешеві засоби, такі як: оцет, лимонна кислота, сода та інші компоненти. Але такі народні чистки не рекомендовані для пральних машин. Gazeta.ua пояснює, чому не варто використовувати такі засоби.

Так, один з популярних способів очищення за допомогою оцту.

200 мл 9% оцту, виливають у відсік для кондиціонера, вмикають прання без білизни. Водночас обирають найвищу температуру з найдовшою програмою.

Через 20 хвилин машину ставлять на паузу та чекають 1,5-2 год, а потім знову вмикають прання.

За відгуками, таке очищення дозволяє позбутися від цвілі, грибка, неприємного запаху та накипу.

Проте оцет негативно впливає на прилад і може викликати цілу низку проблем із технікою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому не варто залишати мокрий одяг у пральній машині надовго: пояснюємо

Це пов’язано з кількома факторами:

Оцет має кислотну природу, тож його використання впливає на герметичність, гумові ущільнювачі та інші елементи пральної машини. Очищення оцтом може призвести до пошкодження деяких частин приладу та витоку води.

Також оцет може спричинити корозію металевих деталей у пральній машині, зокрема трубок та з’єднувальних шлангів. Регулярне очищення приладу кислотою призведе до появи витоків та несправностей в роботі машини.

Оцет негативно впливає на електронні компоненти. Кислота може спричинити корозію контактів і викликати несправності в роботі електронних схем.

Щоб очистити свою пральну машину, не використовуючи оцет, радимо застосувати такі поради:

Періодично очищуйте пральну машину, запускаючи цикл прання на високій температурі з використанням спеціального машинного очищувача або мийного засобу.

Після кожного прання залишайте дверцята машини відкритими. Це допоможе уникнути неприємних запахів та плісняви.

Регулярно очищуйте фільтри та промивайте відсік для порошку.

Винахід пральної машини набагато спростив життя людей. Однак, незважаючи на бажання закинути в неї весь брудний одяг та домашній текстиль, слід знати, що є речі, які не можна прати в машинці.

Одні з них можуть зіпсуватися після такого прання, інші здатні й самі пошкодити барабан чи інші деталі пральної машини. Gazeta.ua з’ясувала, що належить до таких речей.