Чому не всі балістичні ракети долетіли до цілей: Ігнат пояснив

Головна Сторінка » Чому не всі балістичні ракети долетіли до цілей: Ігнат пояснив

Під час ранкового обстрілу Києва та Харкова не всі балістичні ракети долетіли до цілей.

Це може бути через втручання засобів радіоелектронної боротьби чи низьку якість російського озброєння, сказав спікер Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат в ефірі телеканалу “Київ”.

Він загадав слова начальника Головного управління розвідки Міноборони Кирила Буданова, що якість російських ракет погіршилась.

Це дуже гарні новини. Ви бачите, що ракети частенько падають у Каспій. Там, звідки їх запускають над морем. Але коли ракети вже падають у російські села – того вже не приховаєш. І, так само як на деокупованих територіях нещодавно впало. Якщо вони летять кудись в одну з українських областей, щоб уразити той чи інший об’єкт, падають у полі – ми можемо їх до категорії збитих віднести, але ж її не збили. Вона просто впала. Зрозуміло, що це наш актив. Можна говорити, що не долетіла, не досягла своєї цілі”, – сказав Ігнат.

Якщо на ракету вплинути засобом РЕБ, вона не стане менш безпечною, але може впасти у безлюдному місці.

Ігната спитали про збиття ракети з кулемета.

“Якщо це відбулося – це дійсно на межі можливого чи не можливого, бо ви розумієте, що таке стрілецька зброя, а що таке ракета. Я думаю, що мобільні вогневі групи і так сьогодні демонструють надзвичайно ефективні результати у битті “Шахедів”, і також долучаються до збиття крилатих ракет. Сьогодні кілька крилатих ракет було збито саме “мобілками”. Що то було: кулемет чи ПЗРК? Це вже потім розпишуть, можливо, детальніше”, – сказав він.

П’ятеро людей загинули і ще щонайменше 40 постраждали унаслідок ранкової ракетної атаки по Україні 23 січня.

Рятувальники обстежують пошкоджені будівлі, розбирають завали, повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко. На місцях працюють психологи. Слідчі поліції ретельно фіксують ці злочини.