Чому пиво зазвичай продається у коричневих чи зелених пляшках

Головна Сторінка » Чому пиво зазвичай продається у коричневих чи зелених пляшках

Далеко не всі любителі пива знають, чому пінний напій зазвичай розливають у коричневі чи зелені скляні пляшки.

Виявляється, справа не лише в естетичних міркуваннях. Про це розповіли в CNN.

Якщо ви хоча б раз відкривали пляшку пива, наливали напій до прозорої склянки, а потім залишали на сонці, то через деякий часто точно відчували, що зі смаком щось не так. Це відбувається через особливу хімічну сполуку, яка виробляє запах, схожий на той, яким захищаються скунси.

За словами Чака Скайпека, директора технічних проєктів пивоваріння в Асоціації пивоварів, причину такого неприємного смаку з’ясували лише в 1960-х роках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як нестандартно використати пиво ‒ корисні поради

Коли хміль у пиві піддається сильному й довготривалому сонячному впливу, відбувається реакція фотоокислення і утворюється сполука 3-метил-2-бутен-1-тіол. Щоб запобігти такому процесу, пивовари вирішили продавати пиво в темному тонованому склі, ось чому сьогодні можна побачити зазвичай лише коричневі або зелені пляшки.

Скайпек стверджує, що найкраще захищає від сонячного світла і реакції, яка пов’язана з його впливом, саме коричневе скло. А ось зелені пляшки можна побачити у тих брендів, які вважаються традиційнішими. Наприклад, більшість європейських виробників пива дотримуються традицій і продають напій у зеленому склі. Раніше існувала певна асоціація унікальності та якості, пов’язана з ним.

Якщо після вечірки у вас вдома залишилося недопите пиво, не поспішайте виливати його.

Адже пиво це не лише смачний алкогольний напій, а й дуже корисна у косметології та господарстві речовина. Gazeta.ua представляє вашій увазі кілька крутих лайфхаків щодо використання цього напою.