Чому росіяни повідомили про “перегрупування” військ на Херсонщині – аналітики пояснили

Головна Сторінка » Чому росіяни повідомили про “перегрупування” військ на Херсонщині – аналітики пояснили

Причиною повідомлень російських державних ЗМІ про нібито “перегрупування” військ РФ на лівому березі Дніпра 13 листопада, ймовірно, була неможливість російським командуванням чинити гідний опір українським наземним операціям.

Це могла бути інформаційна спецоперація РФ, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Аналітики наголошують, що РФ ретельно боролася за формування скоординованого підходу у висвітленні вторгнення в Україну, особливо після того, як російське командування не змогло створити інформаційні умови для поразок під час українського контрнаступу на Харківщині у 2022 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відведення військ РФ на лівобережжі Херсонщини немає: ЦНС прокоментував вкид російської пропаганди

Повідомлення про “перегрупування” російських сил у Херсонській області можуть свідчити про реальні дискусії, що відбуваються у вищих ешелонах російського військового командування. Вони, можливо, передчасно увійшли до інформаційного простору, перш ніж були офіційно оприлюдненими російськими військовими.

Російське військове командування також могло дати вказівку державним ЗМІ опублікувати, а потім спростувати ці повідомлення в рамках інформаційної операції, яка має на меті змусити українські сили недооцінити російські війська на лівобережжі Херсонської області.

Незалежно від причин та обставин повідомлень про “перегрупування”, реакція на них дозволяє припустити, що події в Херсонській області продовжують мати вкрай складний характер для армії РФ.

У Міністерстві оборони РФ вранці 13 листопада заявили про рішення відвести окупаційні війська на Херсонщині далі від Дніпра.

Пізніше цю новину там “анулювали”, а розсилку назвали “провокацією”.