Чому США стримували поставки ATACMS Україні: у Білому домі пояснили

Головна Сторінка » Чому США стримували поставки ATACMS Україні: у Білому домі пояснили

Колишній радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що рішення не постачати Україні ракети ATACMS протягом двох років було зумовлене нестачею цих озброєнь у американському арсеналі.

Про це він розповів під час виступу в Інституті політики Гарвардської школи Кеннеді.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна використала усі ракети ATACMS ЗМІ

За словами Саллівана, на початку повномасштабної війни Вашингтон ухвалював обережні рішення щодо обсягів і типів допомоги Україні, аби уникнути прямої ескалації конфлікту. Водночас він спростував поширену думку про те, що затримка з передачею ATACMS була пов’язана із побоюваннями щодо Третьої світової війни.

“Мені приписують, що я нібито виступав проти передачі ATACMS через страх перед глобальним конфліктом. Я ніколи такого не казав. Причина була в іншому: Пентагон повідомив президенту, що запаси цих ракет надто обмежені й необхідні для власних оборонних потреб США”, – зазначив Салліван.

Він додав, що з часом виробництво ракет збільшилось, і Вашингтон зміг передати Києву кілька сотень ATACMS. За словами Саллівана, у 2022 році ризик ескалації виглядав інакше, ніж у 2024-му, коли вже було більше розуміння ситуації.

“Ми зважували ризики та ухвалювали рішення, виходячи з того, що можемо передати без провокування серйозного загострення. І хоча ми таки надали Україні значну кількість ATACMS, немає доказів, що саме ці ракети критично змінили ситуацію на фронті”, – підсумував він.

Україна вичерпала запаси ракет ATACMS, які були надані Сполученими Штатами.

Їхні запаси закінчилися наприкінці січня. Загалом США передали Києву менш як 40 таких ракет.