Чому у водіїв під час тривалого перебування за кермом можуть смикатися очі

Головна Сторінка » Чому у водіїв під час тривалого перебування за кермом можуть смикатися очі

Тривале перебування за кермом без відпочинку може провокувати різні порушення в організмі, у тому числі міокімію повік.

Це мимовільне, спонтанне, безболісне скорочення м’язів верхньої чи нижньої повіки. У більшості випадків міокімія повік не пов’язана з будь-яким захворюванням і виникає під впливом стресу, втоми, надмірного вживання кофеїну чи алкоголю.

Якщо провокаційним фактором стала перевтома, то посмикування ока зазвичай проходить після відпочинку, але може зберігатися протягом тривалого часу: від тижнів до місяців.

У поодиноких випадках міокімія повік може бути провісником або проявом міокімії обличчя, коли відбуваються мимовільні рухи лицьових м’язів, пов’язані з такими захворюваннями, як розсіяний склероз або пухлина стовбура головного мозку.

Які ще порушення у водіїв може спричинити перевтому

Загальна перевтома, а також тривале статичне становище м’язів шиї та основи черепа негативно позначається на нервовій системі. Тривала їзда за кермом може викликати різні головні болі та мігрені.

Крім того, тривале водіння без відпочинку здатне провокувати підвищення артеріального тиску, що, у свою чергу, може призводити до запаморочення, відчуття порушення стійкості та сонливості. Ці стани небезпечні для водіїв, вони можуть стати причиною ДТП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як правильно заряджати смартфон в авто: експерти вказали на помилки та дали поради

Скільки часу без відпочинку можна перебувати за кермом

При тривалій подорожі за кермом водієві рекомендується робити перерви кожні 2-3 години. Це необхідно робити для того, щоб повернути концентрацію уваги, а також для недопущення застою у венах нижніх кінцівок – це ще одна часта проблема, що виникає при багатогодинному керуванні.

Під час зупинок слід розім’ятися. У літні періоди рекомендується зупинятися частіше, ніж у зимові, але багато залежить від віку водія, супутніх захворювань та режиму пересування.

Одним із сигналів, що водієві потрібна перерва, може бути відчуття мурашок на шкірі або “черв’ячків” під шкірою, а також поява тяжкості в ногах.

Під час морозів у автомобілів може замерзнути замок.

Через таку неприємність водій не може потрапити всередину свого транспортного засобу. Водії зі стажем поділилися перевіреними способами, як знову опинитися в салоні свого авто.