fbpx

Чому українців не попередили про війну: Данілов відверто відповів

Головна Сторінка » Чому українців не попередили про війну: Данілов відверто відповів

Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов пояснив, чому наприкінці лютого 2022 року українців не попередили про повномасштабний наступ Росії на Україну.

За його словами, українська влада розглядала декілька сценаріїв щодо початку війни. Однак неможливо було точно передбачити, як саме війна розгортатиметься, куди акцентуватимуться напади ворога та яким чином він це буде робити Про це секретар РНБО заявив в ефірі марафону “Радіо Свобода”.

“У нас було декілька сценаріїв щодо початку війни. Нас спочатку лякали, що вона буде починатися. Пам’ятаєте, коли ще навесні збирав Путін ці орди, і нам постійно говорили, що, дивіться, вони зараз на вас підуть. Потім була зустріч Путіна з президентом США. Потім було якесь пом’якшення всіх цих речей. Вони казали, що в нас це таке навчання”, сказав він.

Данілов зазначив, що Україна отримала безліч дат-попереджень від західних партнерів щодо можливого нападу російських окупантів.

“Спершу про напад говорили у листопаді, потім в грудні, потім казали про 15 січня. Загалом, цих дат було багато”, сказав він.

Крайньою датою Данілов назвав 22 лютого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли Україна може примиритися з Росією ‒ Шмигаль розповів

“Крайня, коли ми зрозуміли, що це було на 22 лютого, це коли ми вже мали після вторгнення картину, карту псковських десантників, однієї з частин псковських десантників, яка безпосередньо мала заходити по тому маршруту, який був на цій карті. І там були ті дати, коли видають саме ці карти”, розповів секретар РНБО.

За словами Данілова, вже по цих картах українська влада розуміла, що вона мала бути видана 20-го числа. І там було написано відповідно 20.02.

“Такі карти видаються за день до початку війни. Умовно кажучи, до активних дій. Це було перекреслено і потім була друга дата на цій мапі. Вона у нас є. Це як трофей, один із трофеїв, які є в апараті РНБО”, розповів він.

Данілов додав, що й справді прямого попередження про плани Росії розпочати повномасштабне попередження з дня на день не було, але 23 лютого Україна запровадила надзвичайний стан.

Також Данілов наголосив, що 24 лютого 2022 не початок війни, вона почалася тоді, коли Путін вдерся на український Кримський півострів. Він додав, що на превеликий жаль, тоді ніякої відсічі з боку України росіяни не отримали, а тому знахабніли і пішли далі.

Росія ретельно готувалась до повномасштабної агресії проти України.

Підготовка проходила комплексно у всіх сферах діяльності збройних сил РФ. Про це у коментарі для фільму журналіста Дмитра Комарова розповів Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

Він вважає, що військова наука у Росії розвинена на досить високому рівні.

Водночас, за словами генерала, ЗСУ були морально готові вбивати ворога, а не чекати, що він заспокоїться і дасть Україні спокій.

Generated by Feedzy