Чому увімкнена “аварійка” не звільняє водія від дотримання правил зупинки: пояснення поліції

Головна Сторінка » Чому увімкнена “аварійка” не звільняє водія від дотримання правил зупинки: пояснення поліції

Багато водіїв помилково вважають, що ввімкнення аварійної сигналізації дозволяє їм зупинятися де завгодно без ризику отримати штраф.

Проте це не так. Поліція підкреслює, що аварійка призначена для попередження інших учасників руху про проблеми, але не звільняє водія від обов’язку дотримуватися правил дорожнього руху, пише Аvtosota.

Аварійна сигналізація слугує для інформування інших водіїв про нештатні ситуації, але не є виправданням для зупинки в заборонених місцях, таких як зони з написами “Зупинка заборонена”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні дорожчають зимові шини

Навіть якщо водій увімкне аварійні вогні, це не надає йому імунітету від штрафу за порушення правил зупинки та паркування.

Якщо у водія дійсно виникла проблема з автомобілем, недостатньо просто увімкнути “аварійку”. Згідно з правилами дорожнього руху, необхідно також виставити знак аварійної зупинки.

У межах міста його слід розміщувати на відстані 15 метрів від автомобіля, а за містом – на 30 метрів. Цей знак не лише підвищує безпеку на дорозі, але й допомагає уникнути конфліктів із співробітниками поліції.

Водії-початківці можуть неправильно тримати руки на кермі, що призводить до швидкої втоми, зниження контролю над автомобілем та навіть болю в руках, плечах і шиї, згідно з інформацією Avtosota.

Щоб уникнути цих проблем, важливо знати, як правильно тримати кермо.

Оптимальним вважається розміщення рук у позиції “9 та 3 години”. У цій позиції руки розташовані на горизонтальній осі керма, що забезпечує кращий контроль над автомобілем та зменшує напругу на плечах і шиї.