Чому важлива гігієна зору

Головна Сторінка » Чому важлива гігієна зору

Діагностика зору може знадобитися у будь-якому віці. Причиною звернення до офтальмолога може бути неправильне ставлення до здоров’я власних очей. До порушення зору може призвести не тільки надто часте використання гаджетів, але й неправильне носіння лінз чи окулярів або банальне недотримання гігієни очей.

Про які правила гігієни для очей ми часто забуваємо

Для того, щоб зберегти свій зір, варто пам’ятати про важливі правила щоденної гігієни правильне вмивання, зорову гімнастику та необхідний захист очей від впливу зовнішнього середовища.

Як правильно вмиватися, щоб не нашкодити своїм очам:

перш, ніж торкатися очей, варто добре вимити руки;
при вмиванні не потрібно сильно прижмурюватись, адже вода повинна потрапляти як на повіки, так і на очні яблука;
для витирання використовувати лише особисті рушники.

Для профілактики інфекції можна протирати очі відваром ромашки або шавлії, дотримуючись одного важливого правила: проводити ватним диском від куточка до центру, уникаючи потрапляння розчину в очі та сильного натискання на очне яблуко.

Консультація офтальмолога не знадобиться довгий час тим, хто кожен день уважно ставитиметься до здоров’я своїх очей:

Робитиме зорову гімнастику при тривалій роботі за комп’ютером;
Дотримуватиметься правил відстані між гаджетами та очима;
Носитиме сонцезахисні окуляри;
Захищатиме очі від впливу зовнішнього середовища та травмування;
Зволожуватиме приміщення та дотримуватиметься температурного режиму в домашній та робочій атмосфері.

Кожен чув, що працювати безперервно за комп’ютером можна не більше 50 хвилин поспіль, відволікаючись на 10 хвилин для того, щоб очі відпочили. Слід також дотримуватися правильного освітлення надто яскраве або тьмяне світло змушує очі напружуватися, тим самим здійснюється сильне навантаження на зір.

Корисні поради тим, хто носить окуляри чи контактні лінзи

Ті люди, які вже вдаються до подібних аксесуарів, уже мають проблеми із зором і повинні ще більш уважно поставитися до підтримки здоров’я власних очей. Яким рекомендаціям варто слідувати, щоб не погіршити ситуацію із зором:

лінзи потрібно знімати перед сном;
плавати у лінзах категорично заборонено;
варто завжди пам’ятати про чистоту рук перед надяганням лінз.

Носити контактні лінзи можна не більше 19 годин поспіль. Не багато хто знає, що під час простудних захворювань взагалі потрібно на деякий час відкласти лінзи убік, адже очі і без того сильно пересихають або сльозяться, носіння лінз у цьому випадку може сильно нашкодити зору.

Якщо є необхідність носити окуляри, то підбирати їх потрібно відповідно до рекомендацій лікаря. Чого варто уникати:

ніколи не використовуйте окуляри невідповідних діоптрій;
стежте за чистотою та ступенем пошкодження лінз.

Лінзи в окулярах підлягають заміні кожні 2-3 роки, адже за сильних подряпин порушуватиметься видимість і очі можуть фокусуватися на сколах і подряпинах, тим самим сильно напружуючись.

Нині розроблені сучасні корисні гаджети для очей окуляри-тренажери, релакс-окуляри, окуляри-масажери вони допомагають покращити кровотік та зняти напругу. Тим самим нормалізувавши очний тиск. Існують також програми для мобільних пристроїв для виявлення порушень та корекції зору.

При будь-яких порушеннях зору або тривалих неприємних відчуттях в очах варто звернутися до офтальмолога. Офтальмологічний центр “Glazgo” здійснює діагностику зору, проводить лікування та надає консультації для всієї родини. Фахівці клініки здатні розібратися навіть із найскладнішими ситуаціями та надати необхідну невідкладну допомогу.

Статтю підготував Івашин Олексій Іванович – Офтальмохірург клініки Glazgo.