Чотири породи собак, які живуть найдовше. Перевірте, чи є серед них ваш улюбленець

Головна Сторінка » Чотири породи собак, які живуть найдовше. Перевірте, чи є серед них ваш улюбленець

Собаки вважають одними з найпопулярніших домашніх тварин у світі.

Коли постає вибір, яку обрати породу, стає цікаво, як довго улюбленець зможе прожити з вами, пише ukr.media.

Середня тривалість життя собаки оцінюється у 10-13 років.

Великі собаки зазвичай живуть приблизно у півтора-два рази менше, ніж маленькі декоративні собаки.

Спадковість є також важливим фактором. Якщо батьки собаки мають більшу тривалість життя, то і ваш собака, швидше за все, проживе довше. Варто також відзначити, що самки однієї і тієї ж породи живуть на один-два роки довше, ніж самці.

Якщо порівнювати чистокровних особин та дворових собак, то останні живуть у середньому довше. Це пов’язано з природним відбором, через який їм доводиться проходити набагато інтенсивніше. Адже зберегти щенят дорогої породистої собаки прагнуть значно більше.

Чихуахуа

Найменша порода чихуахуа. За належного догляду ці собаки можуть прожити до 20 років. Середня тривалість життя становить 15 років. Ця тварина відрізняється сильною імунною системою та міцним здоров’ям. Завдяки маленькому розміру вони відчувають мінімальне навантаження на опорно-руховий апарат і серцево-судинну систему. У міні та мікро чихуахуа тривалість життя коротше п’ять-шість років через генетичні захворювання.

Цікаво, що організм чихуахуа починає старіти у віці чотирьох років. У цей час на морді виростають сиві волоски. Поступово знижується рівень активності собаки. Грумінг повинен проводитися з огляду на це. Тверду їжу собакам похилого віку необхідно розминати. Тривалість та інтенсивність прогулянок також слід поступово скорочувати.

Попри те, що у цих собак сильна імунна система, їм необхідно робити щеплення. Також важливо промивати їм очі та чистити вуха.

Бордер-Колі

До собак-довгожителів відноситься порода бордер-коллі. Їхня середня тривалість життя становить від 13 до 17 років. Але деякі з них живуть і 20 років. Це вівчарська порода середнього розміру. Цим собакам потрібні як фізичні, так і інтелектуальні навантаження.

Бордер-коллі не лише високоінтелектуальні, а й неймовірно чутливі. Нездорова емоційна атмосфера у домі може вплинути на настрій собаки. Він може стати млявим та відмовлятися від їжі. Крім того, цей собака погано переносить замкнуті простори. Якщо собака живе у квартирі, йому необхідні тривалі та активні прогулянки.

В цілому, ця порода має гарне здоров’я. Однак існує низка характерних захворювань. До них відносяться ідіопатична епілепсія, дисплазія кульшового суглоба та хвороби очей. Регулярний ветеринарний догляд може виправити та контролювати всі ці проблеми.

Джек-рассел-тер’єри

Наступним невеликим собакою-довгожителем є джек-рассел-тер’єр. Вони живуть у середньому від 13 до 16 років. Ця порода дуже енергійна та активна, що зберігається до глибокої старості. Цікаво, що у джек-рассел тер’єрів хлопчики часто живуть довше за дівчаток, хоча статистика у собак загалом протилежна.

Це тому, що самки схильні до розвитку захворювань репродуктивної системи. Однак захворювання сечовидільної системи можуть траплятися і у самців. Джек-рассели не переносять дуже високих або дуже низьких температур. У літніх собак можуть виникати серцеві напади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали сім порід собак, яким важко вжитися із дітьми

Ключом до довголіття цієї породи є підтримка активного способу життя в похилому віці. Тривалі щоденні прогулянки з фізичними вправами та іграми необхідні. Загалом, джек-рассел-тер’єр одна з найздоровіших порід. Однак їх надмірна активність часто призводить до нещасних випадків. Тому важливо правильно дресувати їх з дитинства.

Карликовий пудель

Мініатюрний пудель при гарному догляді та харчуванні буде справжнім довгожителем і проживе не менше 15-18 років. Від раннього дитинства до похилого віку ці собаки не втрачають своєї життєлюбності та вродженої цікавості.

Собаки належать до найулюбленіших свійських тварин.

Однак є породи, які є більш небезпечними, ніж інші та можуть нашкодити людині. Кінологи назвали породи собак, яких краще не обирати для дому.