Чотири роки роботи уряду Шмигаля: прем’єр назвав три головні завдання

Головна Сторінка » Чотири роки роботи уряду Шмигаля: прем’єр назвав три головні завдання

Виповнюється чотири роки діяльності українського уряду на чолі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.

Нині перед Кабміном стоять три завдання, які прем’єр назвав глобальними. Про це Шмигаль заявив на щорічній пресконференції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В уряді сказали, на скільки зростуть пенсії. Найбільша – на майже три тисячі

За його словами, насамперед потрібно забезпечити ресурси для Сил безпеки та оборони, стійкість країни під час війни.

“Друге завдання – побудувати нову економіку в умовах війни, яка одночасно стане основою для українського економічного дива. Третє – продовжити реформи на шляху до ЄС та продовжити відновлення України”, – зазначив Шмигаль.

Ключовим напрямком роботи уряду він назвав забезпечення сектору безпеки та оборони, зокрема, власне виробництво озброєнь.

“Український ринок готовий виробляти більш ніж 1 млн дронів. Це завдання поставив президент Володимир Зеленський. На придбання безпілотників виділено близько 40 млрд грн. 50% від усіх коштів на закупівлю озброєння плануємо витрачати саме в Україні. Концентруємося на безпілотниках системах РЕБ, щоб виграти війну технологій. Співпрацюємо з лідерам світового ринку зброї. Маємо п′ять укладених контрактів про створення спільних підприємств. У майбутньому спільних виробництв будуть десятки. Це пришвидшить нашу логістику, посилить безпекову складову, забезпечить трансферт технологій”, – наголосив Шмигаль.

За його словами, від початку 2024 року з резервного фонду держбюджету виділено 20 млрд грн на фортифікації та будівництво оборонних рубежів. Окрім того, додатково залучено для цього з інших джерел ще майже 11 млрд грн.

“Майже 3 млрд грн спрямували Міністерству оборони та Держспецтранспорту. Ще понад 16 млрд грн було виділено обласним адміністраціям”, – зазначив прем′єр.

Пріоритетом для уряду на цей рік він також назвав конфіскацію та використання російських активів. За словами Шмигаля, план мінімум – почати використання доходів від заморожених активів РФ.

“За нашими оцінками, на Заході заморожено близько 300 млрд доларів російських суверенних активів. Зараз ми створюємо міжнародну робочу групу з конфіскації. Плануємо її перше засідання. Окремо працюємо з Бельгією та ЄС щодо використання прибутків, отриманих від цих російських активів. Більшість партнерів підтримують конфіскацію. Працюємо далі, аби Росія заплатила за руйнування”, – додав Шмигаль.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль озвучив сім завдань на 2024 рік. Найголовніше з них стосується оборонно-промислового комплексу. За словами Шмигаля, важливо виробляти якомога більше зброї самим.

Денис Шмигаль став першим в новітній історії України прем’єр-міністром, який пробув на посаді чотири роки.