fbpx

Чи буде цьогорічна зима суворою – синоптики зробили прогноз

Головна Сторінка » Чи буде цьогорічна зима суворою – синоптики зробили прогноз

Синоптики спрогнозували, якою буде цьогорічна зима в Україні.

Ймовірність тривалих холодів взимку є мінімальною. Інформація про надзвичайно сувору зиму цьогоріч не має наукового підґрунтя та науково обґрунтованих методичних розрахунків. На цьому наголосили в Укргідрометцентрі.

“Сучасний розвиток метеорологічної науки у всьому світі не дозволяє складати прогнози розвитку атмосферних процесів з такою великою завчасністю”, зазначили фахівці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дощитиме майже по всій Україні погода на 23 вересня

Водночас, завдяки метеорологічним спостереженням, які в Україні проводять понад 100 років, є можливість проаналізувати масиви інформації та визначити напрямки у температурному режимі України.

Синоптики дійшли до висновків, що середня температура за період грудень-лютий очікується на 1-2°С вищою за норму, а ймовірність тривалих холодів взимку є мінімальною.

Можливі короткочасні суттєві похолодання тривалістю 1-5 діб. Тож перенесення початку опалювального періоду на пізніші строки є обґрунтованим та підтверджується метеорологічними розрахунками.

У Карпатах погіршилася погода. У горах випало до 40 см снігу.

У п’ятницю та суботу, 23 та 24 вересня, в Україні очікуються заморозки на поверхні ґрунту. Температура впаде до -3°С. Про це попередила Державна служба надзвичайних ситуацій.