Чи можна хрестити дитину у Різдвяний піст: в церкві відповіли

Головна Сторінка » Чи можна хрестити дитину у Різдвяний піст: в церкві відповіли

В Україні за новим церковним календарем 15 листопада розпочався Різдвяний піст і триватиме до 24 грудня.

Традиційно в цей період віряни намагаються дотримуватися пісного меню. Але найважливіше потрібно очищуватись духовно. Слід утримуватися від святкувань, бурхливих розваг, алкоголю, лихослів’я, поганих звичок.

Усі знають, що під час Різдвяного посту заборонено свататися, вінчатися. Але чи забороняє церква проводити обряд хрещення. Насправді, саме це можна робити.

Церква дозволяє хрестити дитину в піст. Хай це буде Різдвяний, чи у Великий, Петрівку чи Спасівку.

Робити це можна навіть на свято Різдва, Хрещення Господнього або Великодня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Андрія тепер у листопаді: календар церковних свят на останній місяць осені

Що ж до оптимальної дати чи віку для хрещення дитини, то таких Церква не встановлює. Згідно з Біблією, проходячи таїнство у свідомому віці, людина може повністю зрозуміти його значення, зробити вибір усвідомленим. Сам Ісус Христос був хрещений у віці 30 років, тому церква не відмовить у хрещенні ні дитині, ні дорослому.

Мінімальний вік дитини для хрещення 40 днів. Виняток можуть зробити лише в тому випадку, якщо дитина сильно хворіє. Після того, як малюкові виповнилося 40 днів, обирайте для хрещення будь-який вік і день. Головне узгодити це зі священиком і не забувати, що у святкові дні у церкві буде багатолюдно.

15 листопада за новим церковним календарем ПЦУ розпочався Різдвяний піст або Пилипівка. Він триває 40 днів і закінчиться перед Різдвом, 24 грудня. З переходом на новоюліанський календар Різдво в Україні відзначатимуть 25 грудня.

У Різдвяний піст дотримуються суворих правил харчування. Це повне виключення з раціону м’яса, яєць та молочних продуктів. Водночас від дня тижня залежить, що можна їсти на Різдвяний піст.По середах і п’ятницях протягом Різдвяного посту дотримуються сухоїдіння, що означає вживання тільки неперероблених продуктів, які не пройшли термічної обробки.