fbpx

Чи вірять українці в перемогу – результати опитування

Головна Сторінка » Чи вірять українці в перемогу – результати опитування

Більшість українців вважають, що країна-агресорка Росія вичерпує свої ресурси і Україна може перемогти не у віддаленому майбутньому.

Про свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). Його провели 14-22 лютого 2023 року.

“Більшість українців 67% вважають, що Росія вичерпує свої ресурси і що для України реально разом із партнерами не у віддаленому майбутньому здобути перемогу”, йдеться у повідомленні.

Водночас 22% опитаних вірять, що росіяни мають ще значний запас ресурсів і що війна буде тривалою, виснажливою і з туманним кінцем.

Ще 11% не змогли визначитися з думкам з цього питання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки українців вірять у перемогу України зараз: результати опитування

Соціологи зазначають, що у всіх регіонах України переважна більшість населення вважають, що Росія вичерпує ресурси і що завершення війни на прийнятних для України умовах є реальним.

Зокрема, серед жителів Сходу і Півдня так вважають 64% (проти, відповідно, 23% і 25%, які впевнені, що Росія має значний запас ресурсів).

Дослідження тривало 14-22 лютого. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів було опитано 2002 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим) у віці 18 років і старше.

До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.

90% українців вважають, що необхідно завдавати ударів по території Росії.

Водночас є певна відмінність у поглядах, які саме об’єкти потрібно вражати. Про це свідчать дані опитування КМІС.

Зокрема, 38% респондентів вважають, що завдавати удари необхідно лише по військових об’єктах, і майже стільки ж (39%) говорять про військові об’єкти та об’єкти енергетичної інфраструктури.

Водночас 13% респондентів вважають що удари мають завдаватися по взагалі всіх об’єктах, в т.ч. по населенню, як це робить сама країна-агресорка Росія.

Generated by Feedzy